Başkan Akyürek Oda Başkanlarını Ziyaret Etti

Başkan Akyürek Oda Başkanlarını Ziyaret Etti

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Konya Şubesi ile Şehir Plancıları Odası Konya Şubesi'nin yeni başkanlarını ziyaret ederek yeni görevlerinde başarılar diledi. Konya'nın düzenli yapılaşması ile Türkiye'ye örnek olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, bu konuda meslek odalarının büyük katkısı olduğunu söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yapılan genel kurullarının ardından başkanlığa seçilen Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Prof. Dr. Ferruh Yıldız ile Şehir Plancıları Odası Konya Şube Başkanı Mustafa Dolular'ı oda binalarında ziyaret etti.

İlk olarak Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Konya Şubesi'ni ziyaret eden Başkan Akyürek, oda başkanlığına yeniden seçilen Prof. Dr. Ferruh Yıldız ve üyeler tarafından karşılandı. Konya'nın şehircilik ile ilgili yeni çalışmalara ihtiyaç duysa da Türkiye'deki diğer şehirlere göre planlı yapılaşması ile örnek olduğunu belirten Başkan Akyürek, Konya'nın 2020 yılına kadar şehir planı açısından ortaya koyduğu yaklaşımı ve 2050 yılının vizyonu çalışmalarını sürdürmesi ile örnek olduğunu vurguladı. Bu konuda diğer odalar ile birlikte Harita Mühendisleri Odası'nın da önemli katkıları olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, Büyükşehir Belediyesi ve merkez ilçe belediyelerinin bugüne kadar odalardan hep destek gördüklerini, desteğin bundan sonra da devam edeceğini ifade etti.

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Prof. Dr. Ferruh Yıldız da, ziyaretinden dolayı Başkan Akyürek'e teşekkür ederek, Konya'nın gecekondusu olmayan bir şehir olmasında belediyelerin önemli katkıları olduğunu vurguladı.

Başkan Akyürek daha sonra Şehir Plancıları Odası Konya Şubesi'nin yeni başkanı Mustafa Dolular'ı ziyaret etti. Konya'ya hizmet etmenin idareciler için büyük bir şeref olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, Dolular'a yeni görevinde başarılar dileyerek şöyle konuştu: 'Konya'nın düzenli yapılaşmasında son dönemde Şehir Plancıları Odası'nın çalışmaları ile ön plana çıktığını görüyoruz. Şehrin düzenli yapılaşmasında şehir plancılarına bugüne kadar önemli görevler düştü, bundan sonra da büyük görevler düşecek. Hep birlikte Konya'nın gelişmesi için çalışacağız.'

Mustafa Dolular da, Başkan Akyürek'e teşekkür ederek, oda yönetiminde toplumun her kesiminden şehir plancıları olduğunu, çalışmalarının bundan sonra da yoğun olarak devam edeceğini söyledi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;