Başkan Akyürek Muhtarlarla İftarda Buluştu

Başkan Akyürek Muhtarlarla İftarda Buluştu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya'daki muhtarlar ve aileleri ile iftar yemeğinde bir araya geldi. Son yıllarda yapılan çalışmalarla Konya'nın standardının çok yükseldiğini kaydeden Başkan Akyürek, bunun son örneğinin TÜBİTAK tarafından Türkiye'nin ilk Bilim Merkezi'nin Konya'ya yapılması kararı olduğunu ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya merkezdeki muhtarlar ve eşleriyle iftar yemeğinde bir araya geldi.

Bera Otel’de düzenlenen iftar yemeğine Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ile birlikte AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ahmet Uykusuz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen, Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Muzaffer Gülsöz, Karatay Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kemikbaş, daire başkanları, muhtarlar ve aileleri katıldı.

Konya’da bereketli ve güzel bir Ramazan ayı yaşandığını kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ihtiyaç sahiplerinin ellerinden tutulduğunu, yoksulların gözetildiğini, çocuklarda Ramazan ayının iz bırakması için çeşitli programlar yapıldığını söyledi.

Ramazan ayında Konya’da 15 bin fakir aileye gıda yardımı yaptıklarını hatırlatan Başkan Akyürek, muhtarlara seslenerek, geliri olmadığı, işi ve parası olmadığı için Ramazan ayında iftar edemeyen bir aile olursa bunun sorumluluğunun herkesin üzerinde olacağını, bu ailelerin kendilerine bildirilmesi için destek beklediklerini ifade etti.

Son yıllarda yapılan çalışmalarla Konya’nın standardının çok yükseldiğini kaydeden Başkan Akyürek, bunun son örneğinin TÜBİTAK tarafından Türkiye’nin ilk Bilim Merkezi’nin Konya’ya yapılması kararı olduğunu ifade etti. Konya’nın geldiği bu noktada en büyük pay sahibinin Konya halkı olduğunu belirten Başkan Akyürek, Konya olarak hep birlikte çaba göstererek Konya’ya daha güzel hizmetlerin kazandırılacağını kaydetti.

Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Muzaffer Gülsöz ile Karatay Muhtarlar Derneği Başkanı Abdullah Kemikbaş da Başkan Akyürek’e teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar dilediler.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;