Başkan Akyürek Muhtarlarla İftarda Buluştu

Başkan Akyürek Muhtarlarla İftarda Buluştu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, muhtarlarla iftar yemeğinde bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Büyükşehir Belediyesi olarak yaptıkları her çalışmada geçtiğimiz 15 yılın toplam rakamlarını geçmeyi planladıklarını belirten Başkan Akyürek, özellikle sosyal yardımlar konusunda önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’daki muhtarlarla iftar yemeğinde bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesi’ndeki iftar yemeğinde, muhtarlarla birlikte hareket ederek şehir genelinde yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi insanların tespitinin yapıldığını kaydeden Başkan Akyürek, kimsenin ekmek bulamadığı için komşularına ve yöneticilere sitem etmemesi için hep birlikte çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Şehir genelinde yaptıkları hizmetlerdeki amaçlarının her alanda kendilerinden önceki 15 yılın rakamlarını aşmak olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, birçok alanda bu rakamlara yaklaştıklarını ifade etti.

Muhtarlarla en kısa zamanda sosyal yardımlar konulu bir toplantıda buluşarak tüm sorunları detaylı bir şekilde ele alacaklarını kaydeden Başkan Akyürek, gelecek yıl Ramazan Ayı’nda iftarlık dağıtımının yanı sıra fakir mahallelerde çadır kurmayı planladıklarını da sözlerine ekledi.

KENT KONSEYİ ÜYELERİ SEÇİLDİ

Öte yandan, iftar yemeği öncesi Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Sadrettin Kütükçü başkanlığında yapılan toplantıda, muhtarları temsil edecek 10 muhtar Kent Konseyi üyesi olarak belirlendi.

Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi’nin amacı; şehir yaşamında, şehir vizyonunun ve hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, şehrin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım, yönetişim ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmek olarak belirlendi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;