Başkan Akyürek Mobilyacılar Yaya Üstgeçidi'ni İnceledi

Başkan Akyürek Mobilyacılar Yaya Üstgeçidi'ni İnceledi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İstanbul Yolu üzerine inşa edilen modern ve engelsiz yaya üstgeçidi inşaatında incelemelerde bulundu. Başkan Akyürek, Konya'nın ilk merdivensiz yaya üstgeçidinin engelli ve yaşlı vatandaşların hayatını kolaylaştıracağını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi tarafından Sakarya Mahallesi ile sanayi sitelerini birbirine bağlayacak şekilde İstanbul Yolu üzerine inşa edilen Mobilyacılar Yaya Üstgeçidi'nin modern yapısı ile örnek teşkil edeceğini söyledi.

Çalışmaları son aşamaya gelen Mobilyacılar Yaya Üstgeçidi inşaatında incelemelerde bulunan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya'nın ilk merdivensiz yaya üstgeçidinin İstanbul Yolu üzerine inşa edildiğini belirterek, geçidin engelli ve yaşlı vatandaşların hayatını kolaylaştıracağını söyledi.

Mobilyacılar Yaya Üstgeçidi'nin Mevlana törenlerine yetiştirileceğini kaydeden Başkan Akyürek, 4 metre genişliğinde, 185 metre uzunluğunda, çelik askılı taşıma sistemi ile inşa edilen Sakarya Yaya Üstgeçidi'nin modern yapısı ile örnek teşkil edeceğini ifade etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;