Başkan Akyürek Miraç Kandili'ni Vatandaşlarla Kutladı

Başkan Akyürek Miraç Kandili'ni Vatandaşlarla Kutladı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Miraç Kandili'ni ailesi ile birlikte Mevlana Türbesi'nde vatandaşlarla birlikte geçirdi. Vatandaşların kandilini kutlayan Başkan Akyürek, burada dua ettikten sonra halkla bir süre sohbet etti. Başkan Akyürek daha sonra Nalçacı Caddesi'nde yürütülen 4. etap çalışmalarını yerinde inceledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Miraç Kandili'ni ailesi ile birlikte Mevlana Türbesi'nde vatandaşlarla birlikte kutladı. Başkan Akyürek'in müze ziyaretine İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar, Büyükşehir Belediyesi yöneticileri de eşlik etti. Türbede dua ettikten sonra ziyarete gelen vatandaşlarla görüşen Başkan Akyürek, halkın kandilini de kutladı.

Müze ziyaretinin ardından Nalçacı Caddesi'nde yürütülen yeniden düzenleme ve asfaltlama çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Akyürek, çalışmalara katılan işçilere baklava ikramında bulundu.

Nalçacı Caddesi'nde yürütülen düzenleme çalışmalarının gece de sürdürüldüğünü hatırlatan Başkan Akyürek, yapılan 4. etap düzenleme çalışmalarının bir hafta gibi kısa bir sürede tamamlanacağını bildirdi. Başkan Akyürek, 'Nalçacı Caddesi'nde yürüttüğümüz düzenleme çalışmaları, halkımızın takdirini alıyor. Bölgede gerçekleştirdiğimiz düzenleme çalışmalarında bir ilki de gerçekleştirerek yolu trafiğe kapatmadan bölgedeki kısmi çalışmaları tamamladık. Yolu trafiğe kapamadan kaldırım düzenlemeleri, park alanları ve yağmur suyu kanallarının yapımını bitirdik. Arkadaşlarımızın kandil gecesinde de çalışmaları, işi söz verilen tarihte bitirmeleri yönündeki kararlıklarını gösteriyor. Halka hizmeti, Hakk'a hizmet olarak anlayan ve uygulayan bir yönetim anlayışını sergiliyoruz. İnsana hizmet duadır. Burada yapılan hizmet şehrimizdeki önemli bir eksiği gidermektedir. Hizmetlerimizde kaliteye önem veriyoruz. Daha rahat ve akışkan bir trafiğe kavuşan Nalçacı Caddesi buradaki hizmetin bir hafta gibi kısa sürede tamamlanmasıyla daha işlek ve rahat bir trafik seyir alanı olacaktır. Emeği geçen arkadaşlarıma halkımız adına teşekkür ediyorum' dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;