Başkan Akyürek Mevlid Kandili'nde Mevlana Müzesi'ndeydi

Başkan Akyürek Mevlid Kandili'nde Mevlana Müzesi'ndeydi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Mevlid Kandili nedeniyle Mevlana Müzesi'ni ziyaret ederek vatandaşların kandilini kutladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Mevlid Kandili nedeniyle Mevlana Müzesi'ni ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya'da bulunan Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Konya Valisi Osman Aydın ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdüssettar Yarar ile birlikte Mevlana Müzesi'ni ziyaret etti.

Bakan Coşkun ve Vali Aydın'ın ayrılmasından sonra İl Kültür ve Turizm Müdürü Yarar ile birlikte Mevlid Kandili nedeniyle Mevlana Müzesi'ni ziyarete gelen vatandaşlarla sohbet eden Başkan Akyürek, vatandaşların kandillerini kutlayarak çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

BAŞKAN AKYÜREK'İN KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJI

Kandillerin ve mübarek günlerin, toplumsal dayanışmanın ön plana çıkarak, hoşgörü, sevgi ve dostluğun paylaşıldığı günler olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, Peygamber Efendimizin doğum yıldönümü nedeniyle kutlanan Kutlu Doğum Haftası'nın da ayrı bir önem taşıdığını söyledi. Başkan Akyürek, Kutlu Doğum Haftası'nda yapılacak etkinliklerin Peygamberimizin evrensel çağrısını insanlara daha iyi anlatmak ve beraberlik halkasında bir arada olmak açısından önemli olduğunu belirterek, Büyükşehir Belediyesi'nce 1-7 Nisan tarihleri arasında Bütün Diller O'nu Söyler programları yapılacağını hatırlattı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;