Başkan Akyürek Liseli Gençlerle Buluştu

Başkan Akyürek Liseli Gençlerle Buluştu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü tarafından Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci Projesi çerçevesinde düzenlenen '42 Şehir Gönüllüsü Liseli Gençlerle Buluşuyor' isimli programda liseli gençlerle bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesi'nin, Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci Projesi çerçevesinde düzenlediği '42 Şehir Gönüllüsü Liseli Gençlerle Buluşuyor' programları devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü'nün (SAMM) organize ettiği program çerçevesinde Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Konya Milletvekili Hasan Anğı, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen ve İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin liseli gençlerle buluştu.

Konya Lisesi'nde 9-A sınıfı öğrencileri ile bir süre sohbet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, öğrencilere, gelecekte pişman olmamaları için vakitleri varken çok çalışmaları tavsiyesinde bulundu. Başarının önünün açık olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, 'Ömür hızla tükeniyor. Yaşadığınız zamanın kıymetini iyi bilmeli ve iyi değerlendirmelisiniz. Hangi mesleği seçerseniz seçin, önce insan olmanız gerekiyor. İyi insan, önce kendine, sonra da topluma faydalı olan insandır' dedi.

Dersin sonunda öğrencilere Genç Şehir Gönüllülük Beratı veren Başkan Akyürek, şehirde yaşayan insanların şehirli gibi davranmaları gerektiğini hatırlatarak, şehrin korunması için tüm öğrencileri şehir gönüllüsü olarak gördüklerini ifade etti.

Aynı program çerçevesinde AK Parti Konya Milletvekili Hasan Anğı, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Abdülmelik Ötegen ve İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin ile birlikte Merhaba Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Çetin Oranlı, Hakimiyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü M.Ali Köseoğlu ile Anadolu Manşet Gazetesi'nden Tekin Gürel de öğrencilerle sohbet ederek, tecrübelerini paylaştı.

Programın sonunda öğrencilere Genç Şehir Gönüllülük Beratı ile birlikte birer de kalem hediye edildi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;