Başkan Akyürek KTB Esnafıyla Buluştu

Başkan Akyürek KTB Esnafıyla Buluştu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Ticaret Borsası'nda Buğday Pazarı esnafıyla bir araya geldi. Başkan Tahir Akyürek, 2005 yılının trafik sorunlarının çözüme kavuşturulduğu bir yıl olacağını belirterek, konuyla ilgili çeşitli projelerin hayata geçirileceğini bildirdi.

Ticaret Borsası'ndaki toplantıya Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ak Parti İl Başkanı Ali Sürücü, Konya Ticaret Borsası (KTB )Yönetim Kurul Başkanı Mehmet Kara, KTB Meclis Başkanı Mehmet Yüksel, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri, Büyükşehir Belediyesi Yöneticileri ve çok sayıda esnaf katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan KTB Yönetim Kurul Başkanı Mehmet Kara, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek Buğday Pazarı esnafıyla düzenlenen toplantıdan dolayı memnun olduklarını dile getirdi.

Konya Ticaret Borsası'nda Buğday Pazarı Esnafıyla kahvaltıda bir araya gelen Başkan Tahir Akyürek, fiziki belediyecilik çalışmalarının devam ettiğini, hedeflerinin Konya'yı her yönüyle örnek bir kent haline getirmek olduğunu ifade etti.

Konya'nın Türkiye'nin en düzenli kenti olduğunu belirten Başkan Akyürek, 'Konya, Türkiye'nin en modern, en planlı , en düzenli ve önü en açık kentidir. Sanayisi en düzenli kentidir. Konya'mız Türkiye'nin bir çok konuda en ucuz kentidir. Bu yapısını koruyarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Spor tesisleri, toplu konut inşa çalışmaları, Karatay Bölgesi'nde kentsel dönüşüm projesine imza attık. Temellini attığımız yeni hizmet binalarımız var. Şehrin ulaşımına yönelik çeşitli projelerimizi hayata geçirdik. Ceşitli projelerimizi de önümüzdeki günlerde hayata geçireceğiz. Bu yıl trafiğin çehresini değiştirmiş olacağız. Toplu Kontu İdaresi Devlet Demir Yolu Genel Müdürlüğü'ne bağlı 20 üst düzey yöneticiyi şehrimizde ağırladık ve çeşitli konularda bir protokol hazırlayıp imzaladık. Konya, hızlı trenin bitirilmesiyle ziyaretçi sayısını ikiye katlayacaktır. Konya Ankara'nın banliyösü haline gelecektir. Şehrin düzenin sürdürülmesi ve hizmette kalitenin artırılmasına yönelik faaliyetler imza atmaya devam ediyoruz.' dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;