Başkan Akyürek, KOSKİ Yöneticileri İle Bir Araya Geldi

Başkan Akyürek, KOSKİ Yöneticileri İle Bir Araya Geldi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, KOSKİ yöneticileri ile bir araya gelerek Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımlarını değerlendirdi. Başkan Akyürek, Konya'nın gelecek yıllarda ihtiyaç duyacağı yatırımları şimdiden gerçekleştirdiklerini söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun ve KOSKİ yöneticileri ile bir araya geldi.

KOSKİ Toplantı Salonu'nda yapılan toplantıda konuşan Başkan Akyürek, Büyükşehir Belediyesi'nin 2006 yılı içinde yaptığı yatırımları değerlendirdi. 2006 yılı yaz sezonunda yeni caddeler açma, yeşil alan oluşturma, köprülü kavşak, altyapı ve diğer belediyecilik çalışmaları açısından önemli adımlar atıldığını kaydeden Başkan Akyürek, Konya'nın gelecek yıllarda ihtiyaç duyacağı yatırımları şimdiden gerçekleştirdiklerini söyledi.

Şehir merkezinde yaşanan park sorununun çözümü için de çeşitli projeler yapıldığını kaydeden Başkan Akyürek, Mevlana Kültür Merkezi yanında oluşturulan park alanlarının Mevlana Müzesi'ni ziyarete gelenleri ve törenlere katılanları ağırlayabilecek kapasitede olduğunu ifade etti. Ankara Yolu ile Mevlana Kültür Merkezi'ni birbirine bağlayacak olan Ali Ulvi Kurucu Caddesi'nin yapım çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Başkan Akyürek, bu caddenin Mevlana Kültür Merkezi'ne açıldığı için Beşyol Kavşağı ve Alaaddin çevresinde yaşanan yoğun trafiğin önüne geçeceğini sözlerine ekledi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;