Başkan Akyürek Konyaspor'u Ağırladı

Başkan Akyürek Konyaspor'u Ağırladı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konyaspor yönetimi ile futbolcular ve teknik heyeti akşam yemeğinde ağırladı. Spor alanında Konya'yı geçmişine yakışır bir şekle getirmek için birkaç yoldan çalışma yapıldığını vurgulayan Başkan Akyürek, belediyelerin bu konuda önemli bir misyona sahip olduğunu belirtti. Başkan Akyürek, 480 bin metrekarelik bir arsa üzerine yapılan Konyaspor tesislerinin bahar aylarında açılacağını ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Denizlispor maçı öncesi Konyasporlu futbolcular, yönetim ve teknik heyetle akşam yemeğinde bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesi'ndeki akşam yemeğine Konyaspor Başkanı Ahmet Şan ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri, Teknik Direktör Aykut Kocaman, futbolcular, yönetim kurulu üyeleri ve teknik heyet katıldı.

Yemek öncesi futbolculara hitaben bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya'nın birçok alanda Türkiye'ye örnek bir şehir olduğunu belirterek, spor alanında da Konya'yı en önlere taşımak için çalışmalar yürüttüklerini ifade etti. Başkan Akyürek, 'Spor alanında Konya'yı geçmişine yakışır bir şekle getirmek için birkaç yoldan çalışma yapıyoruz. Bu kolun birisi belediyedir. Spor altyapısının oluşmasında belediyeler önemli bir misyona sahip. Biz bu misyonun farkında olan belediyeyiz. Bir başka ayak da kulüp yönetimidir. Kulübün kurumsallaşmasını ve güçlü bir yapıya kavuşmasını mutlaka sağlamamız gerekiyor. Bir başka ayak da sporcu arkadaşlarımızdır' dedi.

Büyükşehir Belediyesi olarak, belediyecilik çalışmalarının yanında sportif gelişim açısından da önemli projeler hazırladıklarını belirten Başkan Akyürek, şöyle devam etti: 'Bir buçuk yıl içinde ciddi çalışmalar yaptık. Göreve gelir gelmez hemen Ankara Yolu'nda 480 bin metrekarelik bir arsayı Maliye Bakanlığı'ndan satın aldık. Projeyi hazırlayarak ihale ettik. Geçen yıl 10 Aralık'ta Başbakanımızın temel atmasıyla Türkiye'nin en güzel tesislerinden birinin yapımına başladık. Tesisleşme sportif başarıda olmazsa olmazlardan biridir. Tesislerde şu anda son aşamaya gelindi. Çimlerin sıkılaşması, kamp merkezi ve çevre düzenlemesi yapılıyor. Tesislerin açılışını inşallah bahar aylarında yapacağız.'

Amatör kulüplerin tamamına malzeme yardımında bulunduklarını, uluslar arası başarı gösteren sporculara çeşitli ödüller vererek eğitim yardımında bulunduklarını hatırlatan Başkan Akyürek, konuşmasının sonunda Konyaspor kadrosunun Türkiye Süper Ligi'ndeki en iyi kadrolardan biri olduğunu vurgulayarak, Denizlispor maçında tüm futbolculara başarılar diledi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;