Başkan Akyürek: Konya''da Tüm Hizmetler Sevgiyle Yapılıyor

Başkan Akyürek: Konya''da Tüm Hizmetler Sevgiyle Yapılıyor

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 4 yıllık hizmet döneminde yapılan hizmetleri düzenlediği bilgilendirme toplantısı ile anlattı. Konya'da tüm hizmetlerin sevgiyle kurulduğunu anlatan Başkan Akyürek, 'Göreve geldiğimiz günden bu yana şehrimize hizmette en önemli sermaye olarak sevgiyi kuşandık, sevgiyle yürümeye çalıştık. Şehrimizin geleceğini imar ederken, yaptığımız her hizmetin içini sevgiyle, insana hizmet etmenin güzelliğinin ortaya koyduğu mutlulukla doldurmaya gayret ettik' dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi’nin 4 yılda yaptığı hizmetlerle ilgili bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Rixos Otel’de düzenlenen toplantıya AK Parti İl Başkanı Faruk Dügen, siyasi parti yöneticileri, Karatay ve Meram Belediye Başkanları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, gazeteciler ve davetliler katıldı.

KONYA’DA HİZMET SEVGİYLE YAPILIYOR

Büyükşehir Belediyesi’nin 4 yıllık icraatlarının yer aldığı tanıtım filminin ardından kürsüye gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’ya hizmet etmenin büyük bir şeref olduğunu belirtip Konya’ya hizmet eden herkese teşekkür ederek sözlerine başladı. 4’üncü hizmet yıllarında 400’ün üzerinde hizmeti hayata geçirdiklerini kaydeden Başkan Akyürek, “Tüm bu çalışmalar sadece planlamakla, proje yapmakla, çalışmakla, zaman ayırmakla, para harcamakla, kaynak üretmekle olmaz. Bunlar ancak sevgiyle izah edilebilir. Ancak insanlara hizmet duygusuyla izah edilebilir. Konya sevgi şehri. Hazreti Mevlâna, sevgi olmadıkça hizmette bulunmanın bir yolu olmadığını, dünyada sevgiden başka hiçbir hizmetin ilelebet sürüp gitmeyeceğini söylüyor. Konya’da sevgiyle kuruluyor tüm hizmetler. Göreve geldiğimiz günden bu yana şehrimize hizmette en önemli sermaye olarak sevgiyi kuşandık, sevgiyle yürümeye çalıştık. Şehrimizin geleceğini imar ederken, yaptığımız her hizmetin içini sevgiyle, insan sevgisiyle, insana hizmet etmenin güzelliğinin ortaya koyduğu mutlulukla doldurmaya gayret ettik” dedi.

ŞEHRİ GELECEĞE SAĞLAM TEMELLERLE HAZIRLIYORUZ

Belediyecilik çalışmalarında sosyal-kültürel ve fiziki belediyeciliğin hep birlikte yürütüldüğünü vurgulayan Başkan Akyürek, küçük ve günübirlik yatırımlar yerine, Konya’nın içinde bulundurduğu potansiyeli tahlil ederek, şehri geleceğe sağlam ayaklar üzerinde taşıyacak ve insanlığın ortak kullanımına açacak birçok projeye imza attıklarını söyledi. 4 yıllık hizmet süresi boyunca kendilerine en yüksek düzeyde destek veren herkese teşekkür eden Başkan Akyürek, konuşmasına şöyle devam etti: “Aldığımız desteklerle, Konya’nın yeniden yapılandırılması için ihtiyaç duyulan köprülü kavşaklardan yeni caddelerin açılmasına, eski caddelerin yeniden düzenlenmesinden kentsel dönüşümlere, rekor düzeyde asfalt çalışmalarından Mevlâna Kültür Merkezi’nin inşasına, yeşillendirme çalışmalarından çevre düzenlemelerine ve altyapı çalışmaları ile Atıksu Arıtma Tesisleri’ne kadar pek çok fiziki düzenlemeyi hep birlikte hayata geçirdik. Konya’da sosyal ve kültürel ihtiyaçların sağlanabilmesi adına; sosyal yardımlardan engelsiz bir Konya çalışmalarına, sosyal araştırmalardan KOMEK çalışmalarına, Mesnevi’nin dünya dillerine çevrilmesinden kent kültürü-kentlilik bilinci çalışmalarına, bilimsel çalışmalardan Dünyada Konya ve Mevlâna Günleri’ne kadar pek çok hizmeti şehrimize kazandırdık.”

Başkan Akyürek, konuşmasında daha sonra 4 yıllık süreçte yapılan 400’ün üzerinde hizmeti sinevizyon eşliğinde katılımcılara tanıttı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;