BAŞKAN AKYÜREK : Konya Mobil İtfaiyeye Kavuşacak

BAŞKAN AKYÜREK : Konya Mobil İtfaiyeye Kavuşacak

İtfaiye Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından organize edilen haftanın açılışı Aydınlık İtfaiye Tesislerinde yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Törenlerin açılışını yapan Başkan Tahir Akyürek, mevcut itfaiye teşkilatın güçlendirdiklerini belirterek bu alanda yaptıkları yatırımlarla Konya'nın önümüzdeki yıl Mobil İtfaiye Ekipleri'ne kavuşacağını bildirdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, 25 Eylül-30 Eylül tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenliyor.

İtfaiye Haftası'nın başlangıcı nedeniyle Aydınlık İtfaiye Tesisleri'nde düzenlenen programa, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ile birlikte belediye yöneticileri ve itfaiyeciler katıldı. Programın açış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Cevdet İşbitirici, insanların zor şartlarda sürekli yanlarında olduklarını belirterek, sürekli geliştirdikleri ekipmanlarını, yakında hizmete sunacakları 4 yeni araçla güçlendireceklerini ifade etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, tüm itfaiyecilerin İtfaiye Haftası'nı kutlayarak başladığı konuşmasında, insanların can ve mal güvenliğini sağlayan itfaiyecilerin emniyet teşkilatı ile birlikte huzurun sağlanmasında büyük rolü olduğunu söyledi. Kendi hayatlarını tehlikeye atarak başkalarının canını ve malını kurtaran itfaiyecilerin fedakarca çalışmalarının her zaman takdirle karşılandığını vurgulayan Başkan Akyürek, Konya'da yeniden yapılandırılan itfaiye teşkilatının, yeni birimleri ile bir yıl içinde mobil itfaiye olarak da vatandaşlara hizmet vereceğini belirtti. İtfaiye teşkilatına ekip ve ekipman alanında desteklerinin bundan sonra da artarak devam edeceğini kaydeden Başkan Akyürek, tüm itfaiye çalışanlarına özverili çalışmaları nedeniyle Konya halkı adına teşekkür etti.

Başkan Akyürek, İtfaiye Haftası açılış programının ardından Aydınlık İtfaiye Tesisleri'nde bulunan itfaiye ekipmanları sergisini gezerek, programa ilköğretim okullarından katılan genç itfaiyecilerle sohbet etti.

Hafta nedeniyle 29 Eylül Cuma gününe kadar başta ilköğretim okullarında düzenlenecek tatbikatlar olmak üzere çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;