Başkan Akyürek : Konya Daha Fazlasını Hak Ediyor

Başkan Akyürek : Konya Daha Fazlasını Hak Ediyor

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar Konya?ya yapılan hizmetlerden daha etkilisini ve daha iyisini yapma gayretinde olduklarını belirterek belediye personelinden çalışmalarında kaliteli hizmet üretmelerini, hedeflerine ortak olmalarını istedi. Başkan Akyürek?in belediye personeline verdiği iftar yemeğine yaklaşık 2 bin 500 belediye çalışanı katıldı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, belediye personeline Adana Çevre Yolu üzerinde bulunan Metro Dinlenmesi Tesislerinde iftar yemeği verdi. Yemeğe yaklaşık 2 bin 500 personel katılırken Başkan Akyürek, personelden hizmetlerini ibadet aşkıyla yapmalarını istedi.

Başkan Akyürek Büyükşehir Belediyesi personeline ve birim yöneticilerine yönelik yaptığı konuşmasında şu görüşlere yer verdi

'İlk altı ayı yoğun bir şekilde geride bıraktık. Kış sezonunda bütün arkadaşlarımızla görüşerek istişareler yapacağız. Konya'mızı hep birlikte daha ileri noktalara taşımak için fikir alışverişlerinde bulunacağız. Konya Türkiye'de kent olarak en itibarlı kent olmuştur. Bugüne kadar Konya'mıza hizmet eden başkanlarımız hep şehrimizin menfaatine yönelik yatırımlar yapmıştır. Konya'mıza büyük bir kazanç olmuştur. Büyükşehir Belediyesi olarak bu kentin her şeyi ile biz ilgileniyoruz. Konya'ya hizmet ediyoruz. Bunun ayrı bir önemi,ayrı bir güzelliği var. Büyükşehir Belediyesi olarak büyük hedeflere doğru ilerliyoruz. Çünkü Konya büyük hedeflere gitmelidir. Buna alışkındır. Ankara yolunun orta bölümünde yaptığımız çalışmayla bugüne kadar sulanan çim alanından daha fazla çim alanı oluşturduk. Hedefimiz en kısa sürede kişi başına düşen yeşil alan miktarını iki misline çıkarmaktır. 11 kavşak düzenleme çalışmasının yapımı için ilk çalışmaları gerçekleştirdik. Bugüne kadar yapılan hizmetlerle kıyas yerine biz daha fazlasını ve ötesini yerine getirmek istiyoruz. En önemli gücümüzü belediye çalışanlarımız, mesai arkadaşlarımız oluşturuyor.'

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek tarafından verilen yemeğe Büyükşehir belediyesi'nin çalışanlarının yanı sıra sendika temsilcileri ve meclis üyeleri katıldı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;