Başkan Akyürek Kimsesiz Çocuklarla İftar Açtı

Başkan Akyürek Kimsesiz Çocuklarla İftar Açtı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, dün akşam iftarını Korunmaya Muhtaç ve Kimsesiz Çocuklar Vakfı'nda kalan çocuklar ve vakıf yöneticileri ile birlikte açtı. Ramazan ayında huzurun artması ile birlikte suç oranlarının ve kazaların da azaldığını hatırlatan Başkan Akyürek, iftar vesilesi ile kimsesiz çocuklarla bir araya gelmenin, onlara destek olmanın dünyada hiçbir mevkiye değişilmeyeceğini söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Korunmaya Muhtaç ve Kimsesiz Çocuklar Vakfı'nda (KİMSEV), kimsesiz çocuklar ve hayırsever vatandaşlarla birlikte iftar yemeğine katıldı.

KİMSEV binasında düzenlenen iftar yemeğine Başkan Tahir Akyürek ile birlikte Meram Belediye Başkanı Refik Tuzcuoğlu, Sosyal Hizmetler İl Müdürü İzzet Güneş, Büyükşehir Belediyesi yöneticileri, Konya'daki çeşitli vakıfların temsilcileri, hayırsever vatandaşlar ve KİMSEV'de kalan çocuklar katıldı.

İftar yemeği sonrası konuşan KİMSEV Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Muhittin Güneş, kimsesi olmayan ya da aile fertlerinden birini kaybederek sokaklara terk edilen çocuklara anne-baba şefkati ile yaklaştıklarını belirterek, bu yüzden vakıfta kalan çocukların her zaman güleryüzlü olduklarını söyledi. Güneş, vakıfta kalan 35 çocuğun her türlü ihtiyaçları ile birlikte eğitim hayatlarını sonuna kadar sürdürmelerine destek verdiklerini de sözlerine ekledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ise, Ramazan aylarının Müslümanlar için neşe ve huzur ayları olduğunu hatırlatarak başladığı konuşmasında, bu ayda yaşanan huzur ve mutluluğun evlerde, ülkemizde ve tüm İslam aleminde hissedildiğini vurguladı. Ramazan ayında huzurun artması ile birlikte suç oranlarının ve kazaların da azaldığını hatırlatan Başkan Akyürek, bu ay vesilesi ile artan yardımlaşma faaliyetlerinin de toplumsal dayanışmayı sağladığını ifade etti. KİMSEV'de kimsesi olmayan çocuklarla iftar açmanın önemine de değinen Başkan Akyürek, şunları söyledi: 'İftar vesilesi ile ihtiyaç sahibi, kimsesiz, saçının okşanması gereken çocuklarla bir araya geldik. Çocukları geleceğe umutla bakar hale getirmek, toplumla barışık olmalarını sağlarken sürekli onlara destek olmak dünyada hiçbir mevkiye değişilmeyecek bir güzelliktir. 1997 yılında ülkemizdeki tüm sıkıntılara rağmen bu vakfı kuran, kimsesiz çocuklara kucak açan yöneticilere teşekkür ediyorum.'

Başkan Akyürek, iftar yemeği sonrası vakıf yöneticileri ve vakıfta kalan çocuklarla bir süre sohbet etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;