Başkan AKYÜREK : Kimse Aç ve Açıkta Kalmayacak

Başkan AKYÜREK : Kimse Aç ve Açıkta Kalmayacak

Konya Büyükşehir Belediyesi kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte şehirde ikamet eden yardıma muhtaç ailelere yönelik çalışmalarına hız verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek şu ana kadar acil yardıma ihtiyacı olan 8500 ailenin tespit edildiğini, bu ailelere nüfusları oranında yakacak yardımı yapılacağını açıkladı. Başkan Akyürek, kimseyi aç ve açıkta bırakmayacaklarını bildirdi.

Konya Büyükşehir Belediyesi 2004'2005 kış sezonunda 8500 aileye yakacak yardımı yapma kararı aldı. Sağlık Sosyal Hizmet Daire Başkanlığına müracaat eden ve Büyükşehir Belediyesi ekiplerince tespit edilen 32 bin aileden 8500 ailenin yakacak yardımına muhtaç olduğu tespit edildi. İlgili birimlerin raporları doğrultusunda muhtaç ailelere 8 bin ton kömür yardımı yapma kararı aldıklarını açıklayan Başkan Tahir Akyürek, şehirde kimseyi aç ve açıkta bırakmayacaklarını söyledi.

Başkan Tahir Akyürek'in konuyla ilgili açıklaması şöyle:

'Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığımız bünyesinde oluşturduğumuz yardıma muhtaç aileler bilgi işleme merkezimize bugüne kadar 32 bin aile yardıma muhtaç olduğunu bildirmiştir. 32 bin ailenin tamamını muhtarlar ve vatandaşlarımızla ortaklaşa yürüttüğümüz çalışmayla tahkikatını yaptırdık. Söz konusu yardıma muhtaç ailelerden 8500'ünün acil yardıma ihtiyaç duyduğunu, bu yıl yakacak alamayacak durumda olduklarını tespit ettik. Ekiplerimizin hazırladıkları raporlar doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi olarak söz konusu ailelere kömür yardımı yapmaya karar verdik. Yakacak yardımlarımız aile nüfusları dikkate alınarak gerçekleştirilecektir. Yapılacak olan kömür yardımları yine tarafımızdan oluşturulan farklı ekiplerle evlerine teslim edilerek bu yıl yakacak sorununu yaşamamaları sağlanacaktır. Yardım yaptığımız aileler hiçbir resmi kurumdan yardım almayan ailelerden oluşuyor. Biz bu ailelere sadece yakacak yardımı yapmıyoruz. Söz konusu aileler içinde farklı yardımlarda da bulunuyoruz. Özellikle sağlık giderlerini karşılayamayan ailelere de yardım yapılması hususunda talimatlarımız var. Bunların ihtiyaçlarını da 'Muhtaçlara Yardım Fonu'muzdan karşılıyoruz. Şehirde maddi durumu yerinde olan özellikle iş adamlarımızı ve sanayicilerimizi de yardıma muhtaç ailelere yakacak ve gıda yardımı yapmaya çağırıyoruz'

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;