Başkan Akyürek Karla Mücadele Ekiplerini Denetledi

Başkan Akyürek Karla Mücadele Ekiplerini Denetledi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, şehir genelinde 24 saat buzlanma ile mücadele eden nöbetçi ekipleri gece geç saatlerde denetledi. Konya halkının günlük hayatta herhangi bir sorunla karşılaşmaması için ekiplerin gece-gündüz demeden çalıştığını kaydeden Başkan Akyürek, 'Buzlanmaya ve kazalara karşı gereken önlemleri alıyoruz' dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, gece geç saatlerde karla mücadele çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi ekiplerini denetleyerek işçilere salep ikram etti.

Kar yağışının yoğun olduğu dün gece karla mücadele ve tuzlama çalışması yapan nöbetçi ekipleri çalışma alanlarında denetleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, çalışmaların, ana arterler başta olmak üzere şehrin heryerinde sürdürüldüğünü kaydetti. Konya halkının günlük hayatta herhangi bir sorunla karşılaşmaması için ekiplerin gece-gündüz demeden çalıştığını ifade eden Başkan Akyürek, '24 saat boyunca sürekli 11 modern tuzlama aracımız ile birlikte toplam 30 aracımız şehrin farklı yerlerinde çalışmalar yapıyor. Buzlanmaya ve kazalara karşı gereken önlemleri alıyoruz' dedi.

KOSKİ, İtfaiye ve Fen İşleri'nin yaklaşık 200 kişilik ekibinin özellikle sabaha karşı oluşan buzlanmaya karşı görev bölgelerini her saat temizlediğini anlatan Başkan Akyürek, 24 saat görev yapan ekiplere Konya halkı adına teşekkür etti. Başkan Akyürek, incelemede bulunduğu ekiplere sıcak salep ikram etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;