Başkan Akyürek, Kadınhanı MYO'da Çeşitli Açılışlara Katıldı

Başkan Akyürek, Kadınhanı MYO'da Çeşitli Açılışlara Katıldı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kadınhanı'nda kendi ismi verilen parkın açılışında, parka kendi ismi yerine geçtiğimiz aylarda trafik kazasında hayatını kaybeden Kadınhanı Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinden Burcu Yaylacı'nın isminin verilmesini istedi. Başkan Akyürek'in bu isteği dakikalarca ayakta alkışlanırken, öğrenciler Başkan Akyürek'e çiçek vererek teşekkür etti.

Selçuk Üniversitesi Kadınhanı Faik İçil Meslek Yüksek Okulu’nun yeni laboratuvarları ve parkı düzenlenen törenle hizmete girdi. Ankara Üniversitesi Çankırı M.Y.O Müdürü Prof. Dr. Selahattin Balcı’nın ilk dersiyle yeni eğitim dönemine başlayan Kadınhanı Meslek Yüksekokulu’nda Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla yapılan park ile işadamlarının katkılarıyla yapılan yeni bilgisayar laboratuvarları hizmete sunuldu.

DESTEKLERİ NEDENİYLE BAŞKAN’A TEŞEKKÜR

Kadınhanı Meslek Yüksek Okulu’nda düzenlenen törenin açış konuşmasını Selçuk Üniversitesi Kadınhanı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Osman Akandere yaptı. Akandere, okullarının öğrenci sayısının 2 bin 16’ya, laboratuvar sayısının yenileriyle birlikte 15’e yükseldiğini söyledi. Büyükşehir Belediyesi’nin üniversite camiasına katkılarının takdire şayan olduğunu dile getiren Akandere, destekleri nedeniyle okul tarafından yapılan parka Tahir Akyürek ismini verdiklerini söyledi.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan ise, konuşmasında Selçuk Üniversitesi’nin kendi hizmet dönemlerinde farklı bir gelişim süreci yaşadığını ve özellikle meslek yüksek okulları konusunda örnek gösterilecek hizmetlere imza attıklarını vurguladı.

BAŞKAN, PARKIN İSMİNİN BURCU YAYLACI PARKI OLMASINI İSTEDİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, Büyükşehir Belediyesi olarak üniversite camiasına hizmeti bir görev olarak kabul ettiklerini belirterek, üzerlerine düşen her türlü hizmeti bundan sonra da yerine getireceklerini söyledi. Başkan Akyürek, konuşmasında, kendi isminin bir yerlere verilmesi hususunda talebinin olmadığı kaydederek şunları söyledi: “Bu konudaki düşüncelerim biliniyor. Geçtiğimiz yıl bir kardeşimiz bu okulumuzdan mezun olmuş, ailesiyle birlikte buraya gelerek mezuniyet belgelerini alarak memleketlerine dönmüşlerdi. Dönüş yolunda hepimizi üzen bir trafik kazası yaşanmış, bu kardeşimiz ailesinin de içinde bulunduğu araçta, hayatının baharında hayatını kaybetmişti. Bu okulda okuyan ve buradan mezun olan Burcu Yaylacı kardeşimizin hatırasının yaşatılması için parka onun isminin verilmesinin daha uygun olacağını düşünüyorum” dedi.

Başkan Akyürek’in bu teklifi dakikalarca ayakta alkışlanırken, öğrenciler kendi arkadaşlarının isminin parka verilmesini teklif eden Başkan Akyürek’e çiçek vererek teşekkür etti. Konuşmaların ardından bilgisayar laboratuvarı, Güzel Sanatlar Fakültesi’nin çini sergisi ve Büyükşehir Belediyesi’nin katkıları ile yapılan parkın açılışları yapıldı. Daha sonra, Kadınhanı Meslek Yüksekokulu Müdürü Osman Akandere konuklara iftar yemeği ikram etti. Yemekten sonra okula katkı yapanlar ile hizmet edenlere birer teşekkür belgesi verildi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;