Başkan Akyürek İtfaiye Grubu'nu Denetledi

Başkan Akyürek İtfaiye Grubu'nu Denetledi

Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Grubu'nu denetleyen Başkan Tahir Akyürek, Bosna Hersek İtfaiye Grubu'nun hizmete girmesinin ardından şimdiki hedeflerinin organize ve küçük sanayi sitelerine özel itfaiye grubu oluşturmak olduğunu söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, önceki gece Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Grubu'nu denetleyerek çalışanlarla görüştü.

Aydınlık İtfaiye Grubu'nda gece geç saatlerde nöbet başına olan itfaiyecilerle bir süre sohbet eden Başkan Akyürek, Aydınlık ile birlikte Bosna, Karatay ve Meram'daki ekiplerin de 24 saat görev yaparak sorunlara en kısa sürede müdahale etmek için hazır olduğunu söyledi. Konya İtfaiyesi'nin başarılı bir teşkilat olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, 'Türkiye'de kazalara ve yangınlara müdahale etmede en hızlı teşkilatlardan biri Konya İtfaiyesi'dir. Bosna Hersek Mahallesi'ndeki dördüncü itfaiye grubumuzu açarak şehrin her yerindeki olaylara daha hızlı müdahale etme olanağı yakaladık. Bundan sonraki hedefimiz, sadece organize sanayi ve küçük sanayilerde hızlı müdahaleyi sağlayacak olan özel ihtisas itfaiye grubunu oluşturmaktır. Bunun oluşmasıyla Konya'daki bu ihtiyacı da ortadan kaldırmış olacağız' dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;