Başkan Akyürek İspanya Kraliçesi Sophia İle Görüştü

Başkan Akyürek İspanya Kraliçesi Sophia İle Görüştü

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Konya'da bulunan İspanya Kraliçesi Sophia ile bir süre görüştü. Başkan Akyürek, Kraliçe Sophia'yı Kasım ayında İspanya'da yapılacak Konya ve Mevlana Günleri etkinliğine davet etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’da bulunan İspanya Kraliçesi Sophia ile kaldığı otelde bir süre görüştü.

Başkan Akyürek, Mevlana Müzesi ile tarihi mekanları ziyaret etmek üzere Konya’ya gelen İspanya Kraliçesi Sophia ile görüşmesinde Kraliçe Sophia’yı Kısam ayında İspanya’nın Madrid ve Barcelona şehirlerinde yapılacak Konya ve Mevlana Günleri etkinliklerine davet etti.

UNESCO tarafından Mevlana Yılı ilan edilen 2007 yılı dolayısıyla dünya ülkelerinde gerçekleştirdikleri programların büyük ilgi gördüğünü kaydeden Başkan Akyürek, 1-5 Kasım 2007 tarihleri arasında İspanya’nın Madrid ve Barcelona şehirlerinde yapılacak programların da ilgiyle karşılanacağına inandığını vurguladı.

İspanya Kraliçesi Sophia ise, Başkan Akyürek’in davetinden memnun olduğunu dile getirerek, İspanya’daki programlara mutlaka katılacağını ifade etti.

Başkan Akyürek, ziyaretin sonunda Kraliçe Sophia’ya İspanyolca Mesnevi ve Mevlana Müzesi maketi hediye etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;