Başkan Akyürek: 'İşbirliğimiz Yatırıma Dönüşecek.'

Başkan Akyürek: 'İşbirliğimiz Yatırıma Dönüşecek.'

Kemal Şahin başkanlığında 3 günlük iş gezisi için Konya'ya gelen Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası heyeti, temaslarının son gününde bir dizi etkinliğe katıldı. Başkan Akyürek ile birlikte iftar yemeğine katılan ve sema gösterisi izleyen heyet, daha sonra TGRT EU'da canlı olarak yayınlanan Politika Masası programına katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, ziyaretler neticesinde Konya ile Köln arasında işbirliği mutabakatına varıldığını hatırlatarak, bunun yatırım olarak Konya'ya döneceğini söyledi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Konya'ya gelen Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Şahin ve beraberindeki heyet, temaslarının son gününde de çeşitli etkinliklere katıldı.

Heyet, temaslarının son gününde ilk olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'in kendileri için verdiği iftar yemeğine katıldı. Çınaraltı Restaurant'ta düzenlenen iftar yemeğine Almanya'dan gelen Türk ve Alman işadamları ile Konyalı işadamları katıldı. Heyet, daha sonra Mevlana Kültür Merkezi'nde kendileri için düzenlenen sema gösterisini izledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Şahin, Konya Sanayi Odası Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil ve Almanya'dan gelen yatırım uzmanı Dr. Ahmet Ertekin, sema gösterisinin ardından TGRT EU'da canlı olarak yayınlanan Politika Masası isimli programa katıldılar. Mevlana Müzesi'nin bahçesinden yayınlanan programda, Konya'nın tanıtımı için yapılan çalışmalar ve gelecek planlarının yanında, izleyici olarak katılanların sorularına da cevap verildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası heyetinin 3 gün boyunca çeşitli etkinliklere katılarak Konya ile Köln arasındaki işbirliğinin temellerini attığını belirterek, bu işbirliğinin, Konya'ya yabancı yatırımcıları çekmesinin yanında Türkiye-AB ilişkilerini de olumlu anlamda etkileyeceğini ifade etti.

Heyet, 14 Ekim 2006 Cumartesi sabahı itibariyle şehrimizden ayrıldı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;