Başkan Akyürek İlköğretim Haftası Kutlamalarına Katıldı

Başkan Akyürek İlköğretim Haftası Kutlamalarına Katıldı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 2008-2009 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle Necip Fazıl Kısakürek İlköğretim Okulu''nda kutlama programına katılarak, Meram Kozağaç Esnaf ve Sanatkarlar Birliği İlköğretim Okulu öğrencilerini makamında kabul etti. Konya'nın bir eğitim şehri olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, Konya'daki öğrenci sayısının Avrupa'daki birçok ülkenin genç nüfusundan fazla olduğunu ifade etti.

Konya''da 2008-2009 Eğitim ve Öğretim Yılı İlköğretim Haftası nedeniyle Selçuklu Necip Fazıl Kısakürek İlköğretim Okulu''nda kutlama programı düzenlendi.

Törende konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek, bir eğitim şehri olan Konya’da üniversite öğrencileri ile birlikte 300 bin öğrencinin okullarına başladığını söyledi. “Ülkemiz, şehrimiz ve geleceğimiz için çocuklarımızın yetiştirilmesinde sorumluluklarımız var” diyen Başkan Akyürek, Konya’nın eğitim alanında Türkiye’de birinciliğe yükselmesi için herkesin üzerine düşen görevi yerine getireceğini ifade etti.

Konuşmaların ardından geçen eğitim öğretim yılında başarılı olan öğrencilere ödüller verildi. Daha sonra protokol üyeleri okul ve derslikleri gezerek öğrencilere başarılar diledi.

ÖĞRENCİLER BAŞKAN AKYÜREK’İ ZİYARET ETTİ

Öte yandan, Meram Kozağaç Esnaf ve Sanatkarlar Birliği İlköğretim Okulu öğrencileri Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’i makamında ziyaret etti.

Okul Müdürü Muammer Ulutürk, öğretmenler ve öğrencilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Akyürek, “Konya’daki öğrenci sayısı Avrupa’daki birçok ülkedeki genç nüfustan fazla. Bunun değerini bilmemiz gerekiyor. Çocuklarımız için daha fazla çalışmalıyız” dedi.

Konya’daki 267 okulu programa alarak fiziki ihtiyaçlarının yerine getirildiğini kaydeden Başkan Akyürek, Meram Kozağaç Esnaf ve Sanatkarlar Birliği İlköğretim Okulu’nun ihtiyaçlarının da giderileceğini ifade etti.

Başkan Akyürek, ziyaretin sonunda öğrencilere ve öğretmenlerle çeşitli hediyeler verdi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;