Başkan Akyürek: Hükümetin Eğitim Reformlarını Destekliyoruz

Başkan Akyürek: Hükümetin Eğitim Reformlarını Destekliyoruz

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle, KOMEK öğretmenlerini kahvaltıda ağırladı. Türkiye'nin dünya ile yarışta geri kalmaması için eğitimdeki problemleri çözmesi gerektiğini belirten Başkan Akyürek, hükümetin eğitimdeki sorunlar konusunda yapmakta olduğu reformları desteklediklerini söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle, Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) öğretmenleri ile kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltıda öğretmenlere hitaben bir konuşma yapan Başkan Akyürek, tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü'nü kutladı. Öğretmenler Günü'nün öğretmenlerin sorunlarının tartışılması açısından önemli olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, 'Ancak yıllardır 24 Kasım'da konuşulan konular her yıl konuşulmaya devam ediliyor. Herhangi bir çözüm getirilmiyor. Bu 24 Kasım'da inşallah tüm sorunlar tartışılır ve azaltılır. Ülkemizin dünyadaki yarışta geri kalmaması için tüm problemleri ile birlikte eğitim problemlerinin de çözülmesi gerekmektedir. Hükümetin eğitimdeki sorunlar konusunda yapmakta olduğu reformları destekliyoruz. Türkiye'de okul açığı kalmaması, okul standardının yükseltilmesi ve çağa uygun hale getirilebilmesi için ciddi bir hamle başlatıldı. Konya'da da özellikle eğitimdeki derslik açığının giderilmesi için Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Vilayetimiz ve yerel yönetimler ciddi çalışmalar yapıyoruz. Bu kapsamda, Eğitime Yüzde 100 Destek kampanyası ile 60'ın üzerinde okulun yapımı başlandı. Böylece Konya, büyükşehirler arasında eğitim imkanları açısından bir numaralı şehirler arasına ulaşmış, başarımız daha da ileri noktalara gelmiş olacak. Öğretmenler Günü vesilesiyle eğitime katkı yapan iş adamlarımıza teşekkür ediyorum' dedi.

Eğitimdeki ayrımcılıktan kaynaklanan problemlerin çözümünde yerel yönetimlerin sorumluluk üstlendiğini vurgulayan Başkan Akyürek, bu çerçevede Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları'nın (KOMEK) yeniden yapılandırılıp Milli Eğitim'den sertifikalı hale getirilerek, mağdur olan gençlere imkanlar sağlandığını ifade etti. Başkan Akyürek, Meslek Edindirme Kursları'nda öğretmenlik yapan öğretmenlerin bu çalışmalarda büyük emeği olduğunu belirterek, Konya halkı adına hepsine teşekkür etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;