Başkan Akyürek: 'Gönlümüz Her Zaman Filistin Halkıyla.'

Başkan Akyürek: 'Gönlümüz Her Zaman Filistin Halkıyla.'

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Konya'ya gelen Filistin'in Ankara Büyükelçisi Nabil Maarof, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i ziyaret etti. Maarof, tarihi bağlar nedeniyle kendilerini Türk halkına yakın hissettiklerini söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, gönüllerinin her zaman Filistin halkıyla birlikte olduğunu vurgulayarak, Filistin ile Türkiye'yi hiçbir zaman ayrı görmediklerini ifade etti.

Filistin'in Ankara Büyükelçisi Nabil Maarof, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Konya'da Başkan Akyürek'i ziyaret eden Büyükelçi Maarof, Türk ve Filistin halkları arasında tarihten gelen bağlar olduğunu belirterek, bu bağlar nedeniyle kendilerini Türk halkına yakın hissettiklerini söyledi. Mayıs ayı başında İstanbul, Ankara ve Konya'da Filistin Haftası yapılacağını hatırlatan Maarof, Başkan Akyürek ve tüm Konya halkını Konya'da 7-8 Mayıs tarihlerinde yapılacak etkinliklere davet etti. Büyükelçi Maarof, Konya ile Filistin'in bir şehrinin kardeş şehir olmasını istedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, gönüllerinin her zaman Filistin halkıyla birlikte olduğunu vurgulayarak, 'Filistinli kardeşlerimizin dünya milletler ailesinde tam bağımsız, özgür ve bütün müesseseleriyle devletlerini kurmuş olmalarını diliyoruz. Kudüs ve Konya İslam medeniyetinin önemli merkezlerinden. Filistin Haftası etkinliklerinin İstanbul ve Ankara ile birlikte Konya'da da yapılacak olmasından mutluyuz. Bu etkinliklerin en güzel şekilde yapılması için biz de elimizden gelen katkıyı göstereceğiz. Bu programlar Filistin davasının daha iyi anlatılmasına ve Filistin ile ülkemiz arasındaki bağların gelişmesine katkı sağlayacaktır' dedi. Filistin'in sadece ülkemiz için değil, Ortadoğu ve dünya için önemli bir konu olduğunu belirten Başkan Akyürek, Filistin ile Türkiye'yi hiçbir zaman ayrı görmediklerini ifade etti.

Başkan Akyürek ziyaretin ardından Filistin'in Ankara Büyükelçisi Nabil Maarof'a Mesnevi ve tablo hediye etti. Büyükelçi Maarof da Başkan Akyürek'in yakasına Filistin ve Türk bayraklarının bulunduğu rozet taktı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;