Başkan Akyürek, Gazeteciler Cemiyeti'nin Yeni Yönetimini Ziyaret Etti

Başkan Akyürek, Gazeteciler Cemiyeti'nin Yeni Yönetimini Ziyaret Etti

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Gazeteciler Cemiyeti'nde yeniden başkanlığa seçilen Sefa Özdemir ile yeni yönetim kurulu üyelerini ziyaret ederek başarılar diledi. Gazeteciler Cemiyeti Genel Kurulu'nda ortaya konan birlik ve beraberliğin Konya adına memnuniyet verici olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, 'Konya son yıllarda birlik ve beraberlik adına çok önemli adımlar atıyor. Bunun en son örneğini Hyundai yatırımının Konya'ya gelmesi konusunda yaşadık. Ortaya koyduğumuz birliktelik, Konya'nın yatırımlar için tercih edilir hale gelmesini sağladı' dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya Gazeteciler Cemiyeti'nin yeni yönetimini ziyaret etti.

Konya Gazeteciler Cemiyeti'nde Cemiyet Başkanı Sefa Özdemir ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılanan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Gazeteciler Cemiyeti Genel Kurulu'nda ortaya konan birlik ve beraberliğin Konya adına memnuniyet verici olduğunu belirtti. Konya Gazeteciler Cemiyeti'nin bugüne kadar örnek çalışmalar ortaya koyduğunu kaydeden Başkan Akyürek, bugüne kadar yönetimde görev alan gazetecilere teşekkür etti.

KONYA'NIN BERABERLİĞİ, TERCİH EDİLİR OLMAMIZI SAĞLADI

Birlik ve beraberliğin Konya için son derece önemli olduğunu vurgulayan Başkan Akyürek, 'Gazeteciler Cemiyeti'nin genel kurulunda ortaya konan birlik ve beraberliği takdirle karşılıyoruz. Demokratik toplumlarda aday sayısının fazla olması elbette doğal. Ancak kaybeden adayların küskün olmalarından yola çıkarak tek adayda birleşen Konya Gazeteciler Cemiyeti'ni tebrik ediyorum. Konya zaten son yıllarda birlik ve beraberlik adına çok önemli adımlar atıyor. Bunun en son örneğini Hyundai yatırımının Konya'ya gelmesi konusunda yaşadık. Sanayi Odası, Ticaret Odası, Borsa ve diğer kuruluşlarla ortaya koyduğumuz birliktelik, Konya'nın yatırımlar için tercih edilir hale gelmesini sağladı. Bu beraberlik bir anda Türkiye'nin avantajı haline geldi. Konya, bu tür yatırımlara bundan sonra da talip olacak. Yaptığımız çalışmalarla Konya'nın Avrupa Birliği ülkeleri içinde yapılabilir iller arasına girmesi oldukça önemlidir' dedi.

VATANDAŞLAR TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINI KULLANSIN

Birkaç gündür tüm Türkiye ile birlikte Konya'yı da etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava ile ilgili görüşlerini de dile getiren Başkan Akyürek şunları söyledi: 'Yağışlar Konya'nın ihtiyacı olan su ihtiyacının karşılanmasında çok önemli. Dolayısıyla yağışlara felaket değil, rahmet gözüyle bakmak gerekiyor. Yağışların getirdiği şehircilikle ilgili sorunları da oluyor. Ama Konya belediyeleri bu konuda üzerlerine düşeni yapıyor. Büyükşehir Belediyemize ait ekipler gece ve sabah saatlerinde tuzlama ve kar kürüme çalışmaları yaparak şehirde kapalı yol bırakmıyor. Özellikle ana arterler başta olmak üzere hiçbir yolumuz kapanmadan hizmet veriyor. Modern kar kürüme araçlarımız ile 5 ekibimiz zaman zaman 20 kamyon, greyder ve kepçeleri de kullanarak çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşlarımız mümkün olduğu kadar dışarıya çıkmamaya çalışsınlar, çıkanlar da toplu taşıma araçlarını kullansınlar.'

Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir de, genel kurulda ortaya konan birlik ve beraberliğin bundan sonra da devam edeceğini vurgulayarak, bunun diğer kuruluşlara da örnek olmasını istedi. Yaşam standartlarının yükselmesiyle beklentilerin de yer değiştirdiğine değinen Özdemir, Gazeteciler Cemiyeti olarak Konya'ya yapılacak yatırımlara yol gösterici olmaya ve Konya'nın tanıtımı için gayret sarf etmeye devam edeceklerini söyledi. Özdemir, Büyükşehir Belediyesi'nin kendilerine verdiği destek nedeniyle de Başkan Akyürek'e teşekkür etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;