BAŞKAN AKYÜREK FELAKET BÖLGESİNE GİTTİ'

BAŞKAN AKYÜREK FELAKET BÖLGESİNE GİTTİ'

Akyürek: ?Bölgeye Yetimhane Kuracağız??
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek geçtiğimiz Cumartesi günü (05.02.2005) Başbakan Erdoğan ile birlikte felaket bölgesine gitti. 5 günlük ziyareti öncesinde sağlık kontrolünden geçen Başkan Akyürek?e bulaşıcı hastalık geçmemesi için Menenjit, Hepatit B, Çocuk Felci, Sarı Humma ve Tetanos aşıları yapıldı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Banda Aceh ve Meulaboh bölgelerinde Büyükşehir Belediyesi tarafından, bölgede bulunan felaketzedelere geçtiğimiz ay içerisinde Konya Büyükşehir belediyesinin yardım elinin uzandığını anımsatarak, yeni ziyarette de bölge halkına yeni hizmetler götüreceklerini belirtti.

10 Ocak 2005 tarihinde alınan meclis kararı ile felaket bölgesine

Dr. Faruk Altınok, Dr. Faik Özdengül, Dr. Mahmut Alan, Ahmet Aslantaş ve Nurettin Erdoğan'dan oluşan 5 kişilik bir ekibin gönderildiğini söyleyen Başkan Akyürek, Konya Büyükşehir Belediyesi'nce bölgede şu ana kadar sunulan hizmetlerle felaketzedelerin önemli bir bölümünün su ve gıda gibi önemli günlük ihtiyaçlarının karşılandığını kaydetti. 5 Şubat 20005 Cumartesi günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte bölgeye incelemede bulunmak üzere gideceklerini açıklayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, bu gidişlerinde de ikinci bir içme suyu arıtma tesisinin yanı sıra, 100 yetim çocuğun konaklayabileceği bir yetimhane için harekete geçeceklerini söyledi.

Güneydoğu Asya için başlatılan kampanyalara Konyalıların duyarsız kalmadığının altını çizen Akyürek, sadece Konya'dan bölgeye 300 Bin YTL yardım toplandığını, toplanan bu yardımlarla yaraların önemli bir bölümünün daha sarılacağını kaydetti.

Başkan Akyürek'in Endonezya'ya yapacağı ziyaret 5 ' 10 Şubat tarihlerini kapsıyor.

Basın Kuruluşları için;