Başkan Akyürek Fatih Caddesi''nde İncelemelerde Bulundu

Başkan Akyürek Fatih Caddesi''nde İncelemelerde Bulundu

İstanbul Yolu ve Beyşehir Çevre Yolunu Meram bölgesi ile buluşturacak olan Fatih Caddesi 17 Aralık'ta hizmete açılacak. Fatih Caddesi'nde incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, caddenin kamulaştırılmasında bölge halkından büyük destek gördüklerini belirterek, bunun belediye-vatandaş işbirliğinin en güzel örneği olduğunu söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, İstanbul Yolu üzerinden Beyşehir Çevre Yolu’nu Yaka Meram ile birbirine bağlayacak Fatih Caddesi’ndeki çalışmaları yerinde inceledi.

Kamulaştırması ve altyapı çalışmaları tamamlanan Fatih Caddesi’nin Konya’nın en önemli caddelerinden biri olacağını ve 17 Aralık’ta hizmete açılacağını kaydeden Başkan Akyürek, caddenin açılmasıyla İstanbul Yolu’nu doğrudan Yaka Yolu’na taşımış olacaklarını kaydetti.

BELEDİYE-VATANDAŞ EL ELE

Fatih Caddesi’nin kamulaştırılması ve yapımında Meram Belediyesi ile mahalle sakinlerinden büyük destek gördüklerini vurgulayan Başkan Akyürek, “Caddede kamulaştırmayı ve insanların taşınması işlemini birkaç ay içinde tamamladık. Bu da belediye-vatandaş işbirliğinin güzel bir yansıması olarak Türkiye’ye örnek oldu. Çünkü bu tip kamulaştırmalı yol açma çalışmalarında tartışmalar yıllarca sürer. Biz buraya binaları yıkmaya geldiğimizde mahalle halkı bizleri çiçeklerle karşıladı” dedi.

25 KİLOMETRELİK GÜZERGÂH KESİNTİSİZ HALE GELECEK

İstanbul Yolundan Beyşehir Çevre Yolunu kullanarak gelenleri Meram bölgesi ile buluşturarak, yaklaşık 25 kilometrelik bir güzergâhı kesintisiz hale getirecek Fatih Caddesi’nin kamulaştırma çalışmalarında 55 bina için 3 milyon 750 bin YTL ödendi. 600 metre uzunluğunda, 30 metre genişliğindeki caddede, kamulaştırma ve altyapı çalışmalarının ardından Fen İşleri’nin yol yapım çalışmaları devam ediyor.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;