Başkan Akyürek Esnaflarla Bir Araya Geldi

Başkan Akyürek Esnaflarla Bir Araya Geldi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kazım Karabekir ve Mevlana Çarşısı esnaflarıyla bir araya geldi. Esnafların sorunlarını dinleyen ve belediye çalışmaları ile ilgili düşüncelerini alan Başkan Akyürek, Konya'nın tarihine yakışır bir şekilde imarı için çalıştıklarını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kazım Karabekir Caddesi ve Mevlana Çarşısı esnaflarıyla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

Mevlana Çarşısı'nda, esnaflar ile sabah kahvaltısında bir araya gelen Başkan Akyürek, Mevlana civarında yapılmakta olan kentsel dönüşüm projeleri ile ilgili esnafların görüşlerini aldı. Mevlana Kültür Merkezi'nden itibaren Mevlana Müzesi ve çevresini de kapsayan kentsel dönüşüme büyük önem verdiklerini kaydeden Başkan Akyürek, Mevlana Kültür Merkezi ile Mevlana Müzesi arasındaki alana kültür, ticaret ve turizm amaçlı yaklaşık 25 milyon YTL'lik yatırım yapılacağını söyledi. Konya'nın tarihine yakışır bir şekilde imarı için çalıştıklarını kaydeden Başkan Akyürek, bu çerçevede her kesimin görüşlerine büyük önem verdiklerini belirtti.

Mevlana Çarşısı esnafları da, Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu çalışmalardan memnun olduklarını belirterek, Mevlana Çarşısı'nın da bu kentsel dönüşüm konusunda yeniden ele alınıp düzenlemesinde üzerlerine düşeni yapacaklarını ifade ettiler.

Daha sonra Büyükşehir Belediyesi'nde Zafer esnafı ile öğle yemeğinde bir araya gelen Başkan Akyürek, esnaflarla gerekli görüşmeleri yaptıktan sonra Kazım Karabekir Caddesi'nde yayalaştırma projesini gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, bu alanın Konya'nın çekim merkezi haline geldiğini söyledi. Caddenin trafiğe kapatılmasının ardından yayalardan gördüğü ilginin arttığını kaydeden Başkan Akyürek, çalışmaların uzamasından dolayı bazı problemler yaşandığını, ancak caddenin gördüğü ilginin esnafın yüzünü güldürmeye başladığını ifade etti.

Zafer esnafı da, çalışmaların tamamlanmasının ardından bölgenin güzelliğinin ortaya çıktığını belirttiler. İşlerinde meydana gelen artışın, caddedeki düzenlemelerle birlikte arttığını vurgulayan esnafler, Başkan Akyürek ve belediye çalışanlarına düzenlemeler nedeniyle teşekkür ettiler.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;