Başkan Akyürek Ereğli-Karapınar Köprülü Kavşağı'nı İnceledi

Başkan Akyürek Ereğli-Karapınar Köprülü Kavşağı'nı İnceledi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yapımı devam eden Ereğli-Karapınar Köprülü Kavşağı inşaatında incelemelerde bulundu. Köprülü kavşağın yapıldığı alanın; şehirlerarası trafiğin en çok kesiştiği ve en çok kaza olan bölgelerden biri olduğunu hatırlatan Başkan Akyürek, çalışmanın tamamlanmasıyla trafiğin önemli ölçüde rahatlayacağını ve Adana-Antalya Yolu'nun standardının yükseleceğini söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Adana-Antalya Çevre Yolu ile Karapınar-Ereğli Yolu’nun kesiştiği noktada yapımı devam eden Ereğli-Karapınar Köprülü Kavşağı inşaatında incelemelerde bulundu.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Süleyman Şenol Aydın ve Fen İşleri Daire Başkanı ile birlikte inşaat alanını gezen Başkan Akyürek, Ereğli-Karapınar Köprülü Kavşağı’nın Konya’nın en önemli köprülü kavşaklarından biri olduğunu vurgulayarak, köprülü kavşak ile birlikte Adana-Antalya Yolu’nun standardının da yükseleceğini kaydetti.

TRAFİK RAHATLAYACAK

Köprülü kavşağın yapıldığı alanın; şehirlerarası trafiğin en çok kesiştiği ve en çok kaza olan bölgelerden biri olduğunu hatırlatan Başkan Akyürek, şunları söyledi: “Yaptığımız köprülü kavşak ile; doğrudan Antalya Yolu’na geçiş sağlanırken, üstten verdiğimiz yan yollar, ‘U’ dönüşleri ve dönel kavşak ile sinyalizasyonsuz geçiş imkanı sağlayacağız.”

Ereğli-Karapınar Köprülü Kavşağı ile; Antalya-Adana Yolu’nun standardının İstanbul Yolu gibi olması çalışmalarında da ilerleme kaydedilmiş olacağını vurgulayan Başkan Akyürek, şöyle devam etti: “Bu yıl Adana Yolu Köprüsü ile Ereğli Kavşağı arasında bir düzenleme yapılacak. Gelecek yıl da Seydişehir çıkışına kadar bu yol; asfaltı, kaldırımları, yeşil alanları ve bisiklet yollarıyla birinci sınıf olarak düzenlenecek” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Ereğli-Karapınar Köprülü Kavşağı yaklaşık 13 milyon YTL’ye mal olacak ve önümüzdeki günlerde trafiğe açılacak.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;