Başkan Akyürek Engelli Vatandaşlarla İftarda Buluştu

Başkan Akyürek Engelli Vatandaşlarla İftarda Buluştu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, engelli vatandaşlarla iftar yemeğinde bir araya geldi. Sosyal belediyecilik alanında önemli yatırımlar yaptıklarını kaydeden Başkan Akyürek, Konya'da aç ve açıkta kimse kalmaması için çalıştıklarını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Türkiye Sakatlar Derneği, Spastik Engelliler Araştırma ve Geliştirme Derneği, Kamu Yararına Görmeyenleri Koruma Derneği ve İşitme Engelliler Derneği üyeleri ile iftarda bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından belediye binasında düzenlenen iftarda konuşan Başkan Akyürek, Büyükşehir Belediyesi olarak Ramazan ayında toplumun her kesimi ile iftarlarda bir araya geldiklerini belirtti. Büyükşehir Belediyesi olarak yaptıkları her çalışmada, engellilerin hayatını kolaylaştıracak projeler oluşturduklarını vurgulayan Başkan Akyürek, sosyal belediyecilik alanında da engellilere yönelik yaptıkları çalışmaların takdir topladığını ifade etti. Bu yıl başlatılan ekmek yardımı projesinden de bahseden Başkan Akyürek, şunları söyledi: 'İhtiyaç sahipleri için ekmek yardımı projesi başlattık. Sizler de geliri olmayan, zor durumu olanları bize bildirin. Biz, resmi tahkikatı yaptıktan sonra onların bir yıllık ekmek ihtiyacı ne kadarsa tamamını mahalle bakkalından almaları için fişlerini vereceğiz. Konya'da aç ve açıkta kimse kalmasın istiyoruz. İlköğretim ve lisede, babası ya da annesi vefat etmiş, gazi veya şehit çocuklarının hepsine eğitim hayatları boyunca eğitim yardımı vermeyi sürdüreceğiz.'

Başkan Akyürek, konuşmasının sonunda bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'nin tüm İslam alemine, ülkemize ve şehrimize hayırlar getirmesini diledi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;