Başkan Akyürek Engelli Derneklerinin Üyeleriyle Buluştu

Başkan Akyürek Engelli Derneklerinin Üyeleriyle Buluştu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Konya'daki engelli derneklerinin üyeleri ile bir araya geldi. Başkan Akyürek, insanların engellilere bakış açılarının artık değişmiş olmasından dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Konya’daki engelli derneklerinin başkanları ve üyeleri ile yemekte bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesi’ndeki yemeğe Vali Yardımcısı Yusuf Özdemir, Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı, Kamu Yararına Görmeyenleri Koruma Derneği Başkanı Veli Özağan, Türkiye Spastik Engelliler Araştırma ve Geliştirme Derneği Genel Başkanı Beyza Çiltaş, Konya Engelliler Derneği Başkanı Mehmet Koç, İşitme Engelliler Derneği Konya Şube Başkanı Talip Rusçuklu, Sakatlar İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı Mehmet Çakıcı ve dernek üyeleri katıldı.

Yemek öncesi konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, bugünün dünden daha iyi olması için çalıştıklarını belirterek, engelliler için yapılanlardan ziyade; insanların engellilere bakış açılarının artık değişmiş olmasından dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti. Konya’da engellerin kaldırılması için hergün yeni bir adım atıldığını hatırlatan Başkan Akyürek, geleceğe hep birlikte yürüyerek iyiliğin çoğalmasında pay sahibi olacaklarını kaydetti.

Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı, Başkan Akyürek’in engellilere her zaman destek olduğunu belirterek, teşekkür etti.

Konya Vali Yardımcısı Yusuf Özdemir ise tüm engelli derneklerinin bir arada olmasından mutluluk duyduğunu vurgulayarak, hükümetin yaptığı yasal değişiklik ile artık rahatsızlıklarını rapora bağlayan engellilere maddi yardım yapıldığını hatırlattı.

Daha sonra Türkiye Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı, kendilerine verdiği destek nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e plaket takdim etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;