Başkan Akyürek Engelli Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti

Başkan Akyürek Engelli Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Engelliler Haftası nedeniyle Meram bölgesindeki yardıma muhtaç ve engelli ailelerini ziyaret ederek, sorunları dinledi ve çeşitli hediyeler verdi. Ziyaretlere AK Parti Meram İlçe Başkanı Mehmet Peksemerci ve Ak Parti Meram Kadın Kolları Başkanı Fatma Armutçuoğlu da katıldı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 10-16 Mayıs tarihleri arası kutlanan Engelliler Haftası nedeniyle AK Parti Meram İlçe Başkanı Mehmet Peksemerci ve Ak Parti Meram Kadın Kolları Başkanı Fatma Armutçuoğlu ile birlikte Meram bölgesindeki 3 engelli ailesini ve Başbakan Erdoğan’a mektup yazarak yardım isteyen 14 yaşındaki Zeliha Çetiner’i ziyaret etti.

İlk olarak Cedidiye Mahallesi’nde Çetiner ailesini ziyaret eden Başkan Akyürek ve beraberindeki heyet, anne ve babasının rahatsızlığı ile ilgili olarak Başbakan Erdoğan’a mektup yazan 14 yaşındaki Zeliha Çetiner ile görüştü. Başkan Akyürek’ten ihtiyaçlarının giderilmesi ve dershaneye gitmek için yardım isteyen Zeliha Çetiner ve ailesi ile bir süre sohbet eden Başkan Akyürek, Zeliha’nın dershane masraflarının Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacağını belirterek, aileye çamaşır makinası ve çeşitli hediyeler verdi.

Daha sonra Hacı İsa Efendi Mahallesi’nde zihinsel ve bedensel engelli 2 çocuğuna bakan felçli Nimet Çakırlı’yı, Çakır Harmanlar Caddesi’nde oturan bedensel engelli Ahmet Ünlü ile Arif Bilge Mahallesi’nde oturan 2 zihinsel engelli çocuğu olan Fatma Muğlu’yu ziyaret eden Başkan Akyürek ve beraberindeki heyet, ailelerle bir süre sohbet edip çeşitli hediyeler vererek ihtiyaçlarının karşılanması için destekte bulunacaklarını ifade ettiler.

Gidilen evlerde ziyaretlerden memnun kalan aileler ise, Başkan Akyürek ve beraberindeki heyete teşekkür ettiler. Öte yandan, ziyaretlerin gerçekleştirildiği mahallelerde çocukların Başkan Akyürek’e ilgisi dikkat çekti. Başkan Akyürek, çocuklara oyuncak ve kitap hediye ederek, onlarla fotoğraf çektirdi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;