Başkan Akyürek 'EĞİTİME DESTEĞİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK'

Başkan Akyürek 'EĞİTİME DESTEĞİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK'

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime katkılarının bundan sonra da artarak devam edeceğini söyledi. Başkan Tahir Akyürek, okul öncesi eğitim konusunda üzerlerine düşeni yapacaklarını belirterek okulların imkanlarının artırılması ve çevre düzenlemelerinin gerçekleştirilmesi hususunda çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Üstünel, 2005-2006 Eğitim Öğretim Yılı'nın açılışı nedeniyle Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti.

Meram İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Özmen, Mehmet Evren Çelik İlköğretim Okulu Müdürü Abdurrahman Türköz, öğretmen Tuncer Çelik ve öğrencilerin katıldığı ziyarette konuşan Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Üstünel, eğitim faaliyetlerine bulunduğu katkıdan dolayı Başkan Akyürek'e teşekkür ederek, 'Sizlerden büyük destek aldık. Bu desteğin meyvelerini de görmeye başladık' dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Tahir Akyürek, eğitim kurumlarına gerekli yardımlarının süreceğini belirterek, göreve başladıkları günden bu yana özellikle okulların çevre düzenlemelerini gerçekleştirdiklerini, bu alanda gözle görülür bir başarı elde ettiklerini bildirdi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MECLİSİ EYLÜL AYI TOPLANTISI YAPILDI

Konya Büyükşehir Belediyesi Meclisi Eylül Ayı Mutat Toplantısı'nı gerçekleştirdi. Toplantıya başkanlık yapan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 2005-2006 Eğitim Öğretim Yılı'nın açılışı ile ilgili bir açıklama yaptı. Başkan Akyürek, 'Büyükşehir Belediyesi ile diğer üç merkez ilçe belediyemiz yaz aylarında üstün bir performans göstererek, kanuni görevi olmadığı halde okulların birçok ihtiyacını karşıladı. Türkiye'ye örnek olacak bu çalışmalar için ilçe belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Gelecek eğitim öğretim yılına, hayırsever vatandaşlarımızın yaptıracağı okullar ile birlikte Konya, eğitimde geldiği noktanın daha da üstüne çıkacaktır. Öğretmenlerimizin hep yanındayız. İhtiyaç sahibi öğrencilerimizin hepsinin belediyeler olarak yanındayız. Orta öğretim kurumları ve üniversite sınavlarında Konya'nın yakaladığı başarının daha da artması için belediyeler olarak üzerimize düşeni yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Büyükşehir Belediyesi olarak üniversiteden 10 bin öğrenci ile ÖSS'de ilk 5 bine girerek Selçuk Üniversitesi'ni tercih eden öğrencilere eğitim yardımında bulunuyoruz' dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;