Başkan Akyürek Çocuklara Şivlilik Dağıttı

Başkan Akyürek Çocuklara Şivlilik Dağıttı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Regaip Kandili öncesi çocuklara şivlilik dağıttı. Yüzlerce çocukla tek tek ilgilenerek şivlilik dağıtan Başkan Akyürek, 'Milletimizi millet yapan geleneklerimiz çocuklarımız tarafından geleceğe taşınacaktır. Şivlilik de Konyamıza özel çok güzel bir gelenektir' dedi.

Konya’da yaşatılan en güzel geleneklerden olan şivlilik, üç ayların girişini müjdeleyen Regaip Kandillerinde yaşatılıyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, Büyükşehir Belediyesi Başkanlık girişinde çocuklara şivlilik dağıttı.

Yüzlerce çocukla tek tek ilgilenerek şivlilik dağıtan Başkan Akyürek, çocuklara hitaben yaptığı konuşmada, “Milletimizi millet yapan geleneklerimiz sizler tarafından geleceğe taşınacaktır. Şivlilik de Konyamıza özel çok güzel bir gelenektir. Hepinizin Regaip Kandili’ni kutluyor, üç ayların mübarek olmasını diliyorum” dedi.

Başkan Akyürek’in elinden gofret, kek ve toplarını alan çocukların mutlulukları yüzlerinden okundu. Başkan Akyürek ile bir süre sohbet eden çocuklar daha sonra Büyükşehir Belediyesi’nden ayrıldılar.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;