Başkan Akyürek Büyükşehir'in Yatırımlarını İnceledi

Başkan Akyürek Büyükşehir'in Yatırımlarını İnceledi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Zindankale Katlı Otopark inşaatı, Bosna Hersek Mahallesi'ndeki yol yapım ve kaldırım düzenleme çalışmaları, Saraybosna Parkı ile İstanbul Yolu tramvay güzergahında yeşil alanda incelemelerde bulundu.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım alanlarında incelemelerde bulundu.

Başkan Akyürek ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur, KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Süleyman Şenol Aydın ve daire başkanlarının katıldığı inceleme gezisi Zindankale Katlı Otopark inşaatından başladı. Burada inşaatın durumu hakkında bilgi alan Başkan Akyürek ve beraberindeki heyet, Bosna Hersek Mahallesi’ndeki yol yapım çalışmaları, Konya’nın en büyük parklarından biri olan Saraybosna Parkı ve İstanbul Yolu’nda incelemelerde bulundu.

BOSNA HERSEK MAHALLESİ ÇALIŞMALARI

Bosna Hersek Mahallesi’nin Konya’nın en büyük mahallelerinden biri olduğunu belirten Başkan Akyürek, birçok ilden daha büyük olan Bosna Hersek Mahallesi''nde yol yapım ve bordür çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Mahallede bu yıl 14 sokakta tretuvar çalışması yapıldığını, şu anda 3 sokakta çalışmaların devam ettiğini kaydeden Başkan Akyürek, kaldırımları düzenlenen sokakların asfaltlandığını söyledi. Başkan Akyürek, geçtiğimiz yıl sadece Bosna Hersek Mahallesi’ne 80 bin ton civarında asfalt döküldüğünü, çalışmaların bu yıl da sürdürüleceğini kaydetti.

İSTANBUL YOLU ÖRNEK

İstanbul Yolu tramvay güzergahında Konya’nın önemli yeşil alanlarından ve dinlenme parklarından birinin oluşturulduğunu hatırlatan Başkan Akyürek, İstanbul Yolu’nun asfaltı, bisiklet yolu, yağmur suyu drenaj hattı, yeşil alanı, kaldırım ve refüj düzenleme çalışmaları ile birçok şehre örnek olduğunu ifade etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;