Başkan Akyürek Birlik ve Beraberlik Mesajı Verdi

Başkan Akyürek Birlik ve Beraberlik Mesajı Verdi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kadir Gecesi'nde Mevlâna Müzesi'ni ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti. Yaptığı açıklamada terör olaylarını kınayan Başkan Akyürek, 'Milletimizi derinden yaralayan terör eylemlerinde şehit olan kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz. Bu gecenin birlik ve beraberliğe, ülkemizde yapılmak istenen birtakım oyunların bozulmasına vesile olmasını diliyorum' dedi.

Kandillerde ve mübarek günlerde Mevlâna Müzesi’ni ziyaret etme geleneğini sürdüren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Kadir Gecesi’nde de Mevlâna Müzesi’ni ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.

BİRLİK-BERABERLİK MESAJI

Mübarek Kadir Gecesi nedeniyle yaptığı açıklamada terör olaylarını kınayarak birlik ve beraberlik mesajları veren Başkan Akyürek, Kadir Gecisi’nin hayırlara vesile olmasını diledi. Başkan Akyürek, “Milletimizi derinden yaralayan terör eylemlerinde şehit olan kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz. Bu gecenin birlik ve beraberliğe, ülkemizde yapılmak istenen birtakım oyunların bozulmasına, milletimizin geleceği adına hayırlara vesile olmasını diliyorum. Milletimizin Kadir Gecesi’ni ve Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum” dedi.

Mübarek günlerde Mevlâna Müzesi ziyaretlerinin Konya’da bir gelenek haline geldiğini kaydeden Başkan Akyürek, binlerce kişinin Kadir Gecesi’nde Mevlâna Müzesi’ne akın ederek, bu güzel geleneği yaşatmaya devam ettiklerini de söyledi.

Öte yandan, Büyükşehir Belediyesi Kadir Gecesi dolayısıyla Hacıveyiszade Camii’nde teravih namazından çıkanlara meyve suyu ve süt ikram etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;