Başkan Akyürek Beyşehir Caddesi Köprülü Kavşağı'nda İncelemelerde Bulundu

Başkan Akyürek Beyşehir Caddesi Köprülü Kavşağı'nda İncelemelerde Bulundu

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, asfalt çalışmaları devam eden Beyşehir Caddesi Köprülü Kavşağı ve Algeçidi'nde incelemelerde bulundu. Konya'nın çok güzel bir altgeçite daha sahip olduğunu belirten Başkan Akyürek, Beyşehir Caddesi ile birlikte Yaka Caddesi'nde de devam eden köprülü Kavşakların demiryolu hemzeminini geçmenin yanında paraleldeki Demiryolu Caddesi'nin de açılmasını sağlayacak kavşaklar olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yapımı tamamlanma aşamasına gelen Beyşehir Caddesi Köprülü Kavşağı ve Algeçidi inşaatında incelemelerde bulundu.

Beraberinde bulunan daire başkanları ile birlikte bölgede bulunan esnaflar ve vatandaşlarla görüşen Başkan Akyürek, sabırları nedeniyle kendilerine teşekkür ederken; çalışmaların tamamlanma aşamasında olduğunu, bölgenin yakın bir zamanda cazibe merkezi haline geleceğini söyledi.

Beyşehir Caddesi ile birlikte Yaka Caddesi'nde de devam eden köprülü Kavşakların demiryolu hemzeminini geçmenin yanında paraleldeki Demiryolu Caddesi'nin de açılmasını sağlayacak kavşaklar olduğunu eden Başkan Akyürek şunları söyledi: 'Şu anda asfalt çalışmaları yapılan Beyşehir Caddesi Altgeçiti'nin tamamlanması ile Konyamız çok güzel bir esere daha sahip olacak. Burada, araçların alttan geçmesi ile tren yolu by-pass edilmiş olacak ve sanayi bölgesinden Meram bölgesine gelen taşıtların kesintisiz olarak İhsaniye Kavşağı'na geçmeleri sağlanacak. Canla başla çalışan Fen İşleri ekiplerine teşekkür ediyorum. Çok kısa süre içinde Konyamız trafik problemleri çözülmüş bir şehir olacak' dedi.

Önümüzdeki günlerde trafiğe açılacak olan Beyşehir Caddesi Altgeçidi ve Köprülü Kavşağı'nda asfalt çalışması ile birlikte çevre düzenleme çalışmaları da yürütülüyor. Beyşehir Caddesi Köprülü Kavşağı ve Altgeçidi, 96 metresi kapalı olmak üzere yaklaşık 500 metre uzunlukta. Çift şerit, çift yön olarak yapılan köprülü kavşakta, şerit genişliği 3 metre.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;