Başkan Akyürek Beşizleri Ziyaret Etti

Başkan Akyürek Beşizleri Ziyaret Etti

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Nilüfer ve Yusuf Topçu çiftinin ilk çocukları olarak dünyaya gelen beşizleri evlerinde ziyaret etti. Başkan Akyürek, beşizlerin artık Topçu ailesi ile birlikte Konya'nın da çocukları sayıldığını belirterek, Büyükşehir Belediyesi olarak beşizlere, gerek bebeklik dönemlerinde gerekse eğitim hayatları süresince ellerinden gelen desteği vereceklerini vurguladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya'da sağlıklı bir şekilde dünyaya gelen Topçu ailesinin beşiz bebeklerini evlerinde ziyaret etti.

Nilüfer ve Yusuf Topçu çiftinin ilk çocukları olarak 25 Kasım 2005 tarihinde Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi'nde uygulanan bir teknoloji ile dünyaya gelen Hacer, Hatice Kübra, Ümmü, Ahmet ve Osman isimli beşizleri Aydınlıkevler Mahallesi'ndeki evlerinde ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, beşizlerin artık Topçu ailesi ile birlikte Konya'nın da çocukları sayıldığını belirterek, bu konuda herkese düşen görevler olduğunu ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi olarak beşizlere, gerek bebeklik dönemlerinde gerekse eğitim hayatları süresince ellerinden gelen desteği vereceklerini vurgulayan Başkan Akyürek, şöyle konuştu: 'Aileye, bebeklerin maması ve sütü konusunda yardımcı olacağız. Ayrıca Evde Bakım Ünitemiz de bu konuda gerekli desteği verecektir. Bu çocukların sağlıklı büyümesi toplumsal açıdan da çok önemli. Çünkü bebek sahibi olmak isteyen birçok aile, bu çocukların gelişimini dikkatle izliyor. Bu çocuklar hem ailesi, hem de Konya için çok önemli. Artık bize Allah'ın emaneti olan bu çocuklar belediyemizin çocukları sayılırlar. Ayrıca, böyle bir teknolojinin başarı ile Konya'da uygulanması bizleri memnun etti. Doktoruna ve doğumda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum' dedi.

8.5 aylık olarak dünyaya gelen bebeklerin doktoru Mehmet Çolakoğlu da, Topçu ailesinin beşizlerle mutlu olduğunu belirterek, aileye 2 aylık bir tedavi uyguladıklarını ve beşizlerin sağlıklı bir şekilde dünyaya geldiğini söyledi. Konya'nın bu başarı ile sağlık konusunda artık kabuğunu kırdığını kaydeden Mehmet Çolakoğlu, yumurta ve spermin dışarıda döllenmesiyle elde edilen embriyoların anne rahmine enjekte edilerek dünyaya gelen beşizler nedeniyle ailenin yükünün arttığını, bu konuda herkesten destek beklediklerini vurgulayarak, Başkan Akyürek'e teşekkür etti.

Beşizlerin babası Yusuf Topçu, bebeklerin dünyaya gelmesiyle çok mutlu olduklarını, ancak asgari ücretle çalıştığı için masrafları karşılamakta zorluk yaşadığını ifade ederek, sürekli yanlarında olan doktoruna ve doğumdan sonra kendilerini yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e teşekkür etti.

Bebekleri tek tek eline alarak seven Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 7 yıl bekledikten sonra beşiz sahibi olan anne-babayı kutladıktan sonra, her bebeğe birer Cumhuriyet Altını taktı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;