Başkan Akyürek Berlin'de İşadamları İle Buluştu

Başkan Akyürek Berlin'de İşadamları İle Buluştu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Berlin-Brandenburg Türk-Alman İşadamları Birliği?ni ziyaret etti. Konya'nın, Türkiye'de şehircilik sorunları en az olan büyük şehir olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, Konya'da her sektörde yatırım yapma olanağı bulunduğunu ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, çeşitli toplantılara katılmak ve incelemelerde bulunmak üzere bulunduğu Almanya'da Berlin-Brandenburg Türk-Alman İşadamları Birliği'nde (TDU) işadamları ile bir araya geldi.

Derneğin Berlin'deki merkezindeki toplantıda konuşan Dernek Başkanı Bahattin Kaya, Konya heyetinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türkiye ile Almanya arasındaki ticari ilişkilerin gelişmesi için çalıştıklarını söyledi.

Berlin Başkonsolosu Ahmet Nazif Alpman da konuşmasında, Konya'nın Türk ekonomisinin lokomotif kentlerinden birisi olduğunu söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya'nın, Türkiye'de şehircilik sorunları en az olan büyük şehir olduğunu söyledi. Konya'nın, gecekondusu olmayan tek büyük şehir olduğunu hatırlatan Başkan Akyürek, Konya'nın, şehir hizmetlerinin Türkiye'de en ucuza verilen kent olduğunu ve borcunun bulunmadığını söyledi. Konya'da her sektörde yatırım yapma olanağı bulunduğunu söyleyen Akyürek, yatırımcılar için çok elverişli ve hesaplı altyapı olanakları sunduklarını vurgulayarak, Alman işadamlarını Konya'da yatırıma davet etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;