Başkan Akyürek Berat Kandili'nde Mevlâna Müzesinde

Başkan Akyürek Berat Kandili'nde Mevlâna Müzesinde

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Berat Kandili nedeniyle Mevlâna Müzesi'ni ziyaret ederek vatandaşların kandilini kutladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Berat Kandili nedeniyle Mevlana Müzesi'ni ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti. Vatandaşların kandillerini kutlayan Başkan Akyürek, vatandaşlarla tek tek görüşerek sohbet etti.

Vatandaşların büyük ilgisiyle karşılanan Başkan Akyürek, burada yaptığı açıklamada Konya'da güzel bir geleneğin yaşatıldığını belirterek; her kandilde yapılan türbe ziyaretlerinin halk arasında arzu edilen kaynaşmayı sağladığını açıkladı.

Vatandaşların Berat Kandili'ni kutlayan Başkan Akyürek, 'Hem milletimizin hem Konyalı hemşerilerimizin Berat Kandili'ni tebrik ediyoruz. Bir Berat Kandili'ni daha Mevlana Müzesi bahçesinde halkımızla birlikte yaşıyoruz. On binlerce hemşerimiz namazlardan sonra gecenin ilerleyen saatlerinde türbe ziyareti yapıyorlar. Burada görüşüyoruz. Burada ayrı bir güzellik oluşturuyoruz. Berat Kandili'nin tüm milletimiz, hemşerilerimiz ve İslam âlemi için güzellikler getirmesini temenni ediyorum.'dedi.

Başkan Akyürek, mübarek gün ve ayların sevgi, saygı ve kardeşliğin artması için vesile olduğunu belirterek, kandilin birlik ve beraberliğe vesile olmasını diledi. Başkan Akyürek, her ziyaret programında olduğu gibi çocuklarla da sohbet etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;