Başkan Akyürek Belediye Personeli İle Bayramlaştı

Başkan Akyürek Belediye Personeli İle Bayramlaştı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi çalışanları ile bayramlaştı. 2007 yılının Büyükşehir Belediyesi açısından son derece yoğun geçeceğini kaydeden Başkan Akyürek, yapılacak tüm etkinliklerin yanında 2007'de Mevlana şehrine verilecek en güzel armağanın 100 güzel eser olacağını söyledi. Başkan Akyürek, dönem sonuna kadar yaklaşık 1 milyar dolarlık yatırıma imza atacaklarını ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ramazan Bayramı dönüşü ilk mesai gününde belediye çalışanları ile bayramlaştı.

5 YILDA 1 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM

Sabah saatlerinde ilk olarak Meram Eski Yol KOSKİ Tesisleri'nde KOSKİ çalışanları ile bayramlaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, çalışmalarda emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür etti. Konya'da hizmet götürülen alanın büyüklüğüne dikkat çeken Başkan Akyürek, Konya'nın 2 bin 500 kilometre kanalizasyon, 4 bin kilometre su şebekesi ile altyapı yaygınlığı açısından Türkiye'de en önlerde yer aldığını söyledi. Büyükşehir Belediyesi'nin 2006 yılında 100 milyon YTL'lik yatırıma imza attığını hatırlatan Başkan Akyürek, bunun Konya tarihi açısından bir rekor olduğunu, dönem sonuna kadar yaklaşık 1 milyar dolarlık yatırıma imza atacaklarını vurguladı.

2007'DE 100 ÖNEMLİ ESER

Hazreti Mevlana'nın 800'üncü doğum yılı olan 2007'nin Birleşmiş Milletler üyesi 120 ülkede Mevlana Yılı olarak anılacağını kaydeden Başkan Akyürek, şöyle devam etti: '2007 yılında Büyükşehir Belediyesi olarak yoğunluğumuz daha da artacak. Yapılacak törenlerin, etkinliklerin, açılışların yanında bizim Mevlana'ya ve Mevlana şehrine vereceğimiz en güzel armağan 100 güzel eser inşa etmek olacaktır. Biz, Konya'nın imkanlarını Konya için kullanıyoruz. Konya bugün yatırım ve gelişme trendi ile Türkiye'ye örnek olmaya devam ediyor. Bu sorumluluk dahilinde tüm çalışanlarımızın bayramını kutluyor, 2007 yılının temposuna şimdiden hazırlanmalarını diliyorum.'

Başkan Akyürek, KOSKİ tesislerinin ardından; Aydınlık İtfaiye Tesisleri'nde İtfaiye ve Fen İşleri çalışanları, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda Büyükşehir Belediyesi idari çalışanları, KOSKİ Toplantı Salonu'nda da KOSKİ idari çalışanları ile bayramlaştı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;