Başkan Akyürek Belediye Çalışanları İle Bayramlaştı

Başkan Akyürek Belediye Çalışanları İle Bayramlaştı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, bayram tatili dönüşü ilk mesai gününde Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ çalışanları ile bayramlaştı. Konuşmasında Konya halkı adına bayramda çalışan ekiplere teşekkür eden Başkan Akyürek, ülkemizi yasa boğan terör saldırıları nedeniyle de üzüntülerini dile getirdi. Terörü bir kez daha lanetleyen Başkan Akyürek, 'Terör eylemleri, milletimizin arasına fitne ve fesat sokmak için yapılıyor. Bugüne kadar başarılı olamadılar, bundan sonra da olamayacaklar' dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, bayram tatili dönüşü ilk mesai gününde Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ çalışanları ile bayramlaştı.

Sabahın erken saatlerinde ilk olarak Meram Eski Yol’daki KOSKİ Atölyesi’nde KOSKİ çalışanları ile bayramlaşan Başkan Akyürek daha sonra sırasıyla; Aydınlık İtfaiye Tesisleri''nde İtfaiye, Raylı Sistem ve Park Bahçeler çalışanları, Tatlıcak Asfalt Şantiyesi’nde Fen İşleri Daire Başkanlığı, Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı çalışanları, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu''nda ise Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ idari çalışanları ile bayramlaştı.

NÖBETÇİ EKİPLERE TEŞEKKÜR

Bayram tatili süresince nöbetçi ekiplerle vatandaşlara hizmet eden ekiplere Konya adına teşekkür eden Başkan Akyürek, onların fedakarlıkları sayesinde hizmetlerin aksamadan yürütüldüğünü söyledi. Ramazan ayı ve bayramda tüm hizmetlerin yanında Konya’da yardımlaşma ve paylaşma duygularının en üst seviyeye ulaştığını kaydeden Başkan Akyürek, belediyeler, vakıflar ve vakıf insanların birlikte gerçekleştirdiği yardımlaşmanın tüm Türkiye’ye örnek olduğunu ifade etti.

TERÖR BİRLİĞİMİZİ BOZAMAYACAK

Ramazan Bayramı’nda sevinçlerin yanında üzüntülerin de yaşandığını belirten Başkan Akyürek, Hakkari''nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Sınır Bölüğü''ne terör örgütünce yapılan saldırıda şehit olan askerlerin Türkiye’nin her bölgesinde ocaklara ateş düşürdüğünü ifade etti.

Terörü bir kez daha lanetleyerek, bu fitne ve fesat hareketinin başarıya ulaşamayacağını dile getiren Başkan Akyürek, “Terör eylemleri, yüzyıllardır bir arada et ile tırnak gibi olan milletimizin arasına fitne ve fesat sokmak, bizi parçalamak için yapılıyor. Bu oyunlar 100 yıldan fazla süredir oynanıyor. Bugüne kadar başarılı olmadılar, bundan sonra da olamayacaklar. Milletimiz, birlik içinde geleceğin lider ülkesini mutlaka kuracak ve yeryüzüne hak ve adaletin hakim olması için çalışmaya devam edecektir. Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Tüm milletimizin başı sağolsun” dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;