Başkan Akyürek Basın Mensupları İle İftarda Buluştu

Başkan Akyürek Basın Mensupları İle İftarda Buluştu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya'da görev yapan yerel ve yaygın basın çalışanları ile iftar yemeğinde bir araya geldi. Konya'da görev yapan herkesin halkın yararına çalıştığını kaydeden Başkan Akyürek, belediyeler, Valilik, gazeteciler, odalar, sivil toplum kuruluşları, askeri ve sivil erkan arasındaki iyi ilişkilerin Konya için bir fırsat olduğunu söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya’daki yerel ve yaygın basın çalışanları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.

Kule Site Konya Mutfağı’nda düzenlenen iftar yemeğinde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, basın kuruluşlarının da belediyeler gibi halka hizmet eden kuruluşlar olduğunu belirterek, Konya’da halka hizmet noktasında belediyeler, Valilik, gazeteciler, odalar, sivil toplum kuruluşları, askeri ve sivil erkan arasındaki iyi ilişkilerin Konya için bir fırsat olduğunu söyledi. Başkan Akyürek, Konya’da belediyelerin yaptığı etkinliklerle Ramazan ayının doyasıya yaşandığını belirterek, Bayrampaşa Belediyesi ile Balkan ülkelerinde düzenledikleri iftar ve sema programları ile Ramazan coşkusunu Balkanlara da taşıdıklarını ifade etti.

Ramazan ayından sonra Konya’da iki önemli konunun gündem olacağını kaydeden Başkan Akyürek, bunların ilkinin başvuruları başlayan “10 Bin Öğrenciye Burs” programı, diğerinin de Türkiye’de ilk kez yapılacak “Uluslararası Küresel Isınma ve İklim Değişikliği Sempozyumu” olacağını ifade etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;