Başkan Akyürek Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatını İnceledi

Başkan Akyürek Atıksu Arıtma Tesisi İnşaatını İnceledi

Konya Büyükşehir belediyesi tarafından yapımı sürdürülen Atıksu Arıtma Tesisi'nin inşaatı devam ediyor. Gelecek yıl tamamlanarak hizmete girecek tesis inşaatında incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, tesis tamamlandığında Tuz Gölü'nün kurtarılacağını ifade etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yapımı devam eden Atıksu Arıtma Tesisi'nde incelemelerde bulundu.

Başkan Akyürek, Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri, KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Sorgun ve belediye yöneticileri ile birlikte katıldığı incelemeler sırasında yetkililerden çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Tuz Gölü'nün kurtarılarak önemli bir çevre problemine son verilmesi açısından Atıksu Arıtma Tesisi'nin önemine dikkat çeken Başkan Akyürek, 'Şehrimiz ve bölgemiz açısından büyük önem arzeden bu tesis, Türkiye'nin de en önemli artıma tesisi. Burası tamamlandığında Tuz Gölü'nün kirlenmesi sona erecek ve küçük kirleticilerin de önüne geçme imkanı doğacak' dedi.

50 milyon YTL'ye mal olacak Büyükşehir Belediyesi Atıksu Arıtma Tesisi, gelecek yıl tamamlanarak hizmete girecek. Tesisin hizmete girmesiyle, Tuz Gölü'nün kurtarılmasının yanında, arıtılan sularla tarım alanları da sulanacak. Tesisten tarım alanlarında kullanılmak üzere gübre de üretilebilecek.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;