Başkan Akyürek Ankara ve İstanbul'da Siyaset Akademisi'nde Konuştu

Başkan Akyürek Ankara ve İstanbul'da Siyaset Akademisi'nde Konuştu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ak Parti Siyaset Akademisi Yerel Yönetimler Programı kapsamında Konya, Eskişehir ve Osmaniye'nin ardından Ankara ve İstanbul'daki programlarda konuştu. Katılımcılarla tecrübelerini paylaşan Başkan Akyürek, siyasette temel amacın insana hizmet olması gerektiğini belirterek, bunun dışında bir anlayışa pirim verilmemesi gerektiğini söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ak Parti Siyaset Akademisi Yerel Yönetimler Programı kapsamında Ankara ve İstanbul’daki programlara konuşmacı olarak katıldı.

Ankara’da AK Parti Genel Merkezi Konferans Salonu’nda, İstanbul’da ise Büyükşehir Belediyesi Mecidiyeköy Kültür Merkezi’nde Siyaset Akademisi katılımcılarıyla bir araya gelen Başkan Akyürek, Konya’nın belediyecilik geleneği ile örnek bir şehir olduğunu söyledi. 4 yılda 500 milyon YTL’lik yatırım yaptıklarını, ancak hiç borçlarının olmadığını ifade eden Başkan Akyürek, borçsuz belediyecilik yaklaşımının bir Konya modeli olduğunu belirtti. Başkan Akyürek, böylece ülkeye yük olmadan çalışan bir anlayışı temsil ettiklerini de söyledi.

TEMEL AMAÇ İNSANA HİZMET OLMALI

Katılımcılarla tecrübelerini paylaşan Başkan Akyürek, menfaat ve şöhret siyaseti yapmak yerine koltuğa değer katan olmak gerektiğini belirterek, “Siyasette temel amaç insana hizmet olmalı ve hizmet siyaseti yapılmalı. Bunun dışında bir anlayışa prim verilmemelidir. Siyasete ve yerel yönetimlere adım atarken; niyetiniz insanlığa hizmet olsun. Belediyecilikte fiziki, sosyal ve kültürel belediyeciliği mutlaka bir arada yürütün. Biri olmadan diğeri eksik kalır” dedi.

İNSAN SEVGİSİ SİZİ SAYGIN YAPAR

Siyasete hazırlananların iç dünyalarını gözden geçirmelerini tavsiye eden Başkan Akyürek, sözlerini şöyle sürdürdü: “İç dünyanızı mutlaka gözden geçirin. Eğer iç dünyanızda insan sevgisi yoksa, hayata ve insanlara karşı önyargısız bakış açısı yoksa; bu işlere soyunmayın. İçinizde insan sevgisi ve hizmet sevgisi var ise; o sizi her zaman saygın yapar.”

Konuşmaları uzun süre ayakta alkışlanan Başkan Akyürek, katılımcıların hem Konya, hem de siyasetle ilgili sorularını cevapladı. Başkan Akyürek, Ak Parti Siyaset Akademisi Yerel Yönetimler Programı kapsamında Konya, Eskişehir ve Osmaniye’deki programlara da konuşmacı olarak katılmıştı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;