Başkan Akyürek Altgeçitlerde İncelemelerde Bulundu

Başkan Akyürek Altgeçitlerde İncelemelerde Bulundu

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, trafiğe açılan Vatan Caddesi Köprülü Kavşağı ile Hocafakih Caddesi Köprülü Kavşağı'nda incelemelerde bulundu. Başkan Akyürek, 20 trilyon lira harcanarak yapılan cadde, köprülü kavşak ve altgeçitlerin Konya'nın standartlarının üstünde olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, yapımı tamamlanma aşamasına gelen Hocafakih Caddesi Köprülü Kavşağı ile trafiğe açılan Vatan Caddesi Köprülü Kavşağı'nda incelemelerde bulundu.

Beraberindeki Fen İşleri Daire Başkanlığı yetkilileri ve müteahhit firma yetkilileri ile birlikte bölgede bulunan esnaflar ve vatandaşlarla görüşen Başkan Akyürek, çalışmaların tamamlanma aşamasında olduğunu, bölgenin yakın bir zamanda cazibe merkezi haline geleceğini söyledi.

Vatan Caddesi ile Hocafakih Caddesi'nde devam eden altgeçit inşaatlarında Fen İşleri ve Park Bahçeler Daire Başkanlıkları ekiplerinin çalışmaya devam ettiklerini belirterek, 'Bu alanda büyük bir dönüşüm yaşanıyor, Konya'ya örnek bir cadde oluşuyor. Çalışmalar tamamlandığında, demiryolu hemzeminini geçmenin yanında, paraleldeki Demiryolu Caddesi'nin de açılması sağlanacak. Bu cadde, sanayiden gelen trafiğin sorunsuz bir şekilde Meram'a ulaştırılması sağlanacak. Burada, Konya'nın standartlarını taşıyan bir bölgesel çalışma yapılıyor. Bu bölgede yapılan cadde, altgeçit ve köprülü kavşak için toplam 20 trilyon lira harcıyoruz. Önümüzdeki günlerde resmi açılışı yapılacak bu köprülü kavşaklar halkımıza hayırlı olsun' dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;