Başkan Akyürek Almanya ve Belçika'ya Gitti

Başkan Akyürek Almanya ve Belçika'ya Gitti

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Almanya'da gerçekleştirilecek Türk Ekonomi Kongresi'ne katılmak üzere bu ülkeye gitti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve bakanların da katılacağı toplantıda konuşacak olan Başkan Akyürek, Almanya ve Belçika'da işadamları ve sivil toplum kuruluşları ile de bir araya gelecek. Başkan Akyürek, Konya'nın turizm potansiyelinin artırılması, 2007 Mevlana Yılı'nın değerlendirilmesi ve Konya'ya yabancı yatırımların çekilmesi için görüş alışverişinde bulunacak.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, çeşitli toplantılara katılmak ve incelemelerde bulunmak üzere Almanya ve Belçika'ya gitti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 26-28 Mayıs 2006 tarihleri arasında Almanya'nın başkenti Berlin'de yapılacak Türk Ekonomi Kongresi'ne katılmak üzere bu ülkeye gitti. Berlin'de düzenlenecek ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Ekonomiden Sorumlu Bakan Ali Babacan, Dış Ticaretten Sorumlu Bakan Kürşat Tüzmen, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Alman bakanlar ile çok sayıda işadamının katılacağı toplantıda 'Konya'nın Fırsatları' konusunda bir konuşma yapacak olan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, daha sonra Türk-Alman İşadamları Derneği'nde işadamları ile bir araya gelecek.

Almanya'da çeşitli televizyon programlarına da katılacak olan Başkan Akyürek, 2007 Mevlana Yılı ile ilgili yapacağı tanıtım ve davetlerin yanında, Alman işadamlarını Konya'da yatırım yapmaya çağıracak. Başkan Akyürek, Berlin Belediyesi'ni ziyaret ederek Berlin Metrosu'nda da incelemelerde bulunacak.

29 Mayıs 2006 günü Belçika'ya geçecek olan Başkan Akyürek, Brüksel'de Türk kökenli milletvekilleri, başta Vural Öger olmak üzere Türk işadamları ile bir araya gelecek. Burada da, Konya'nın uzun vadede turizm güzergahına alınması ve turizm potansiyelinin artırılması yönünde görüş alışverişinde bulunacak olan Başkan Akyürek, 1 Haziran 2006 tarihinde şehrimize dönecek.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;