Başkan Akyürek, 5 Günde 7 Bin Öğrenci İle Buluştu

Başkan Akyürek, 5 Günde 7 Bin Öğrenci İle Buluştu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Teneffüs Vakti programlarında 5 günde 8 ilköğretim okulunda 7 bin öğrenci ile bir araya geldi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz hafta düzenlenen etkinliklerde 7 bin öğrenci ile bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Sosyal Araştırmalar Merkezi Müdürlüğü’nün Kent Kültürü ve Kentlilik Bilinci Projesi çerçevesinde yürüttüğü “Teneffüs Vakti” programlarına katılan Başkan Akyürek, geçtiğimiz hafta 8 ilköğretim okulunda yaklaşık 7 bin öğrenci ile buluştu.

ÖNEMLİ OLAN İYİ İNSAN OLMAK

Büyükşehir Belediyesi tarafından, ilköğretim öğrencilerinin şehirlerini daha yakından tanımaları ve kentlilik bilincinin oluşturulması için gerçekleştirilen programlarda öğrencilere hitap eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, gelecekte yapacakları mesleklerine şimdiden karar vermelerini ve bu konuda çok çalışmalarını istedi. Öğrencilere, her mesleğin yapılabileceğini ama iyi insan olmanın önemli olduğunu anlatan Başkan Akyürek, gidilen okulların fiziki ihtiyaçlarının karşılanması konusunda da gerekenin yapılacağını söyledi.

5 GÜNDE 8 OKUL, 7 BİN ÖĞRENCİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 26 Mayıs-30 Mayıs 2008 tarihleri arasında Şehir Pilot Bayan Ayfer Gök, Vakıfbank, Fevzi Çakmak, Abdüssamet Fazilet Kuzucu, Yavuz Selim, Yaşar Doğu, Kocatepe ve Halil Bahçeci İlköğretim Okulları''ndaki Teneffüs Vakti Programlarına katıldı.

OKULLARDAN BAŞKAN’A TEŞEKKÜR

Programların gerçekleştiği okulların yöneticileri Büyükşehir Belediyesi’nce okullarına yapılan bahçe düzenlemeleri, asfalt, boya ve diğer fiziki düzenlemeler ile öğrencilere yönelik yapılan etkinlikler için Başkan Akyürek’e teşekkür ettiler. Yaşar Doğu İlköğretim Okulu Müdürü Yaşar Çubukçu, Adana Çevre Yolu üzerinde bulunan okullarının yanına yapılan asansörlü yaya üstgeçidi nedeniyle Başkan Akyürek’e teşekkür ederek, okul adına teşekkür belgesi verdi.

TENEFFÜS VAKTİ 13 HAZİRAN’DA SONA ERECEK

Öğrencilere çeşitli hediyelerin verildiği Teneffüs Vakti programlarında, tiyatro gösterileri ve Nasreddin Hoca tiplemesinde öğrencilerin bilinçlenmelerine yönelik skeçler oynanıyor. Öğrenciler programlarda sahneye çıkan illüzyonist ile eğlenceli dakikalar yaşıyor. Teneffüs Vakti programları, 6 Haziran 2008 tarihine kadar 13 okulda yapılacak.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;