Basın Yayın Enformasyon Genel Müdür Vekili Melek Büyükşehir'de

Basın Yayın Enformasyon Genel Müdür Vekili Melek Büyükşehir'de

13. Yerel Medya Eğitim Semineri için Konya'da bulunan Basın Yayın Enformasyon Genel Müdür Vekili Salih Melek ve beraberindeki heyet Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret etti. Melek, Konya'nın ve Türkiye'nin tanıtımı için yaptığı katkılardan dolayı Başkan Akyürek'e teşekkür etti.

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Konya Valiliği ve Konya Gazeteciler Cemiyeti'nin birlikte düzenledikleri 13. Yerel Medya Eğitim Semineri dolayısıyla Konya'da bulunan Basın Yayın Enformasyon Genel Müdür Vekili Salih Melek ve beraberindeki heyet Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'i makamında ziyaret ettiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Mevlana'nın ve Konya'nın tanıtımı için gerçekleştirdikleri faaliyetlerde ülkemizin tanıtımına da katkıda bulunduklarını belirterek, Türkiye'nin yetişmiş genç nüfusu ile sıçrama ilerleme kaydedebilecek kapasiteye sahip olduğunu belirtti. Başkan Akyürek, kaynak sorununa rağmen istikrarla çalışılmaya devam edilirse birkaç yıl içinde birçok şehrimizin Avrupa şehirleri arasına girebileceğini ifade etti.

Basın Yayın Enformasyon Genel Müdür Vekili Salih Melek de, Türkiye'nin birçok ilinden gazetecileri ve akademisyenleri Konya'da bir araya getirerek Konya'nın tanıtımına katkıda bulunmayı düşündüklerini belirtti. Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü olarak Başbakanlık Tanıtma Fonu üyesi olduklarını hatırlatan Melek, Konya'nın ve Türkiye'nin tanıtımı için yaptığı katkılardan dolayı Başkan Akyürek'e teşekkür etti.

Ziyaretin sonunda Basın Yayın Enformasyon Genel Müdür Vekili Salih Melek, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek'e eğitim seminerine katkısından dolayı plaket ve Türkiye'nin tanıtımı için hazırlanan kitaplardan oluşan bir set hediye etti. Başkan Akyürek de Genel Müdür Vekili Melek'e semazen figürü işlenmiş tablo, Mesnevi ve Mevlana Müzesi maketi hediye etti.

Ziyarete Basın Yayın Enformasyon Genel Müdür Vekili Salih Melek ile birlikte; Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Ertan Cillov, Anadolu Ajansı Genel Müdürü Hilmi Bengi, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Nazmi Bilgin, RTÜK Yönetim Kururu Üyeleri Prof. Dr. İlhan Yerlikaya ve Mehmet Dadak ile Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir katıldı.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;