Basın Kartı Komisyonu Büyükşehir'de

Basın Kartı Komisyonu Büyükşehir'de

Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Memiş Kütükçü, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin, şehirde aç ve çaresiz insan kalmamasının temel amacı olduğunu söyledi.

Basın Kartı Komisyonu toplantısına katılmak üzere kente gelen Basın Yayın Enformasyon Genel Müdür Vekili (BYEGM) Salih Melek, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Orhan Erinç, Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkanı Ercan Sadık İpekçi, Denetleme Kurulu Başkanı Tuncay Yıldırım, Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, Gazeteci Ali Baransel ve bazı komisyon üyeleri, Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Memiş Kütükçü’yü makamında ziyaret etti.

Kütükçü, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, belediyenin yaptığı çalışmalarla ilgili konuklarına bilgi verdi.

Kütükçü, Konya''da sosyal belediyecilik açısından Türkiye''ye örnek olduklarını ifade ederek, ''''Belediye Başkanımız Sayın Tahir Akyürek''in basına açıkladığı gibi, Konya''da aç ve çaresiz insan kalmaması, burada yaşayan insanların mutlu olması temel amacımız'''' dedi.

Basın Yayın Enformasyon Genel Müdür Vekili Salih Melek de yönetmelik gereği Basın Kartı Komisyonu’nun yılda 3 kez toplanarak yeni mesleğe başlamış gazeteciler ile meslekte duayenliğe yükselen kişilere sarı ve sürekli basın kartı verip verilmeyeceğinin görüştüğünü söyledi.

Bu toplantılardan birini de Konya''da yapmak istediklerini anlatan Melek, ''''Kurum olarak Mevlana Yılı''nda Mevlana ve Konya''nın tanıtımına biz de destek verdik. Biz sürekli yabancı gazetecileri Türkiye''ye davet ediyoruz, ''hangi kente gidelim?'' diyenlere ise mutlaka Konya''ya uğramalarını tavsiye edip, bu kente gönderiyoruz. Konya''yı gezen gazeteciler ülkelerine gittiklerinde güzel yazılar yazıp, tanıtıma ciddi katkıda bulunuyorlar'''' diye konuştu.

Belediye Başkan Vekili Memiş Kütükçü, ziyaret sonunda heyet üyelerine belediyenin kültürel yayınlardan bir set armağan etti.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;