Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek Ve Tanıtım Ajansı Konya'da

Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek Ve Tanıtım Ajansı Konya'da

Başbakanlığa bağlı Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı heyeti, yatırım olanaklarını yerinde görmek üzere Konya'da çeşitli incelemelerde bulundu. Konya'nın yabancı yatırımcıya birçok hükümetin ve bakanların sunmadığı bazı avantajları sunabildiğini kaydeden Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkan Yardımcısı Can Levent Seçkin, Konya'dan olumlu izlenimlerle ayrıldıklarını ve en kısa zamanda yatırımlarla döneceklerini ifade etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, Konya'nın geniş arazi yapısı, altyapı imkanları, barışçı insan yapısı, kurum ve kuruluşların birlikte hareket etme özelliği ile yeni yatırımlara açık olduğunu söyledi.

Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkan Yardımcısı Can Levent Seçkin başkanlığındaki heyet, Konya'da çeşitli incelemelerde bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Sanayi Odası Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, Ticaret Odası Başkan Vekili Seyit Karaca, Ticaret Borsası Genel Sekreteri M. Sefa Ortaç ve sanayicilerle görüşen heyet, Konya'ya yakın zamanda yerli ve yabancı yatırımcılarla geleceklerini açıkladı.

KONYA'YA YENİ YATIRIMLAR ÇEKİLECEK

Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı yetkilileri, Konya'da çeşitli incelemelerde bulundu. Heyete ilk olarak Konya Büyükşehir Belediyesi Mevlâna Kültür Merkezi'nde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Süleyman Şenol Aydın tarafından Konya'nın yatırım fırsatları ile ilgili bilgi verildi.

Aydın'ın ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Konya'nın belediyecilikte marka şehir olduğunu belirterek, belediyecilik açısından Konya'nın birçok şehirden bir adım önde olduğunu dile getirdi. Konya'nın sanayi çeşitliliği ile Türkiye'nin en sağlıklı sanayi yapısına sahip olduğunu kaydeden Başkan Akyürek, KOBİ statüsündeki kuruluşlardan yeni markalar, uluslar arası kuruluşlar üretilmesi gerektiğini anlatarak, Konya'nın geniş arazi yapısı, altyapı imkanları, barışçı insan yapısı, kurum ve kuruluşların birlikte hareket etme özelliği ile yeni yatırımlara açık olduğunu ifade etti.

Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkan Yardımcısı Can Levent Seçkin ise, Konya'nın yabancı yatırımcıya birçok hükümetin ve bakanların sunmadığı bazı avantajları sunabildiğini hatırlatarak, 'Türkiye'nin yeni yatırımlara ihtiyacı var. Biz bunları getirmekle mükellefiz. Türkiye bizimle büyük rekorlar kıracaktır. Sizlerden alacağımız şevkle bu bölgeye yatırımlar çekmek için canla başla çalışacağız' dedi.

KONYA'NIN YATIRIM FIRSATLARI DİKKAT ÇEKİCİ

Mevlâna Kültür Merkezi'ndeki programın ardından Konya Organize Sanayi Bölgesi'ndeki incelemeleri sırasında konuşan Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkan Yardımcısı Can Levent Seçkin, doğrudan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bağlı olan Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı'nın Türkiye'nin rekabet gücünün arttırılabilmesi ve global yatırımcıların Türkiye'yi seçmesi için tüm dünyada tanıtım çalışmaları gerçekleştirdiğini söyledi. Yaptıkları incelemelerin ardından Konya'nın yatırım fırsatları ile çok büyük gelişim göstereceğine inandığını belirten Seçkin, kendilerinin de buna destek verdiklerini ifade etti. Birçok otomotiv yatırımcısını Türkiye'ye yatırım yapmaları için ikna ettiklerini kaydeden Seçkin, Konya'nın da birçok yatırımcıyı ikna edecek kapasitesi olduğunu, Konya'ya mutlaka yatırımcı getireceklerini vurguladı.

Sanayi bölgesi, Selçuklu Kulesi ve Mevlâna Müzesi'ni gezen, şehirde genel bir gezi yapan heyetle günün sonunda akşam yemeğinde bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Türkiye'deki yatırımcıların Konya'da da yatırım yapması için heyetten destek beklediklerini vurgulayarak, gösterdikleri ilgi nedeniyle heyete teşekkür etti.

Can Levent Seçkin ise, Konya'dan olumlu izlenimlerle ayrıldıklarını kaydederek, 'Konya'da büyük bir enerji ile yatırımlara doğru koşan şehir, anlayış ve yöneticilerle karşılaştık. Konya'ya yakın bir zamanda yanımızda yerli veya yabancı yatırımcılarla geleceğiz. Lütfen yabancıların bize inandığı kadar biz de Türkiye'ye inanalım. İnanalım ki, kendi memleketimizde katma değeri biz de üretebilelim' dedi.

Haber Fotoğrafları

Basın Kuruluşları için;